Dobry Start (300+) – gdzie i jak złożyć wniosek

Od sierpnia 2018 roku w naszym kraju działa program “Dobry Start” (300+), który z założenia ma dofinansować uczniów rozpoczynających naukę w szkole. W ramach tego programu na każdego ucznia przypada dofinansowanie w wysokości 300 zł, a ponadto uczniowie szkół podstawowych otrzymają bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne itp. Program będzie działał także i w tym roku. Poniżej podamy informacje gdzie i jak składać wniosek o pieniądze z programu Dobry Start znanym także jako 300+
Jak złożyć wniosek o pieniądze z programu 500+
Wnioski o pieniądze w ramach programy Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada jeśli zrobimy to online lub od 1 sierpnia do 30 listopada jeśli chcemy złożyć wniosek w formie papierowej. Pieniądze mają być wypłacone maksymalnie do 2 miesięcy od daty złożenia wniosku. Jak więc złożyć wniosek o 300+ online? Przede wszystkim musimy założyć konto w serwisie empatia.mrpips.gov.pl. Gdy mamy już ten etap za sobą, musimy wybrać program Dobry Start i uzupełnić wniosek. Podajemy w nim nasz numery PESEL rodziców i dzieci, adres e-mail, adres szkoły do których chodzą dzieci i numer konta, na który mają być przesłane pieniądze w ramach tego programu. Musimy też wybrać miejscowość w której znajduje się Urząd, do którego składamy wniosek. Na nasz adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie złożenia wniosku i pozostaje nam tylko czekać na pieniądze. Wniosek ten może też być złożony za pośrednictwem bankowości elektronicznej, jeśli nasz bank daje nam taką możliwość. A gdzie złożyć wniosek o pieniądze w ramach programu Dobry Start w formie papierowej? Otóż są to te same instytucje które przyjmują wnioski 500+. Są to więc Urzędy Miasta lub Urzędy Gminy, Ośrodki Pomocy Społecznej lub w innych punktach wyznaczonych przez podane wcześniej Urzędy.
Kto może złożyć wniosek w ramach programu Dobry Start
Kto może się ubiegać o pieniądze w ramach programu 300+ (Dobry Start)? Otóż pieniądze należą się wszystkim uczniom od szkoły podstawowej do momentu ukończenia 20 lat lub 24 lat, gdy posiadają oni specjalne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Co ważne, w ramach tego programu nie ma żadnych wytycznych związanych z dochodem rodziców – o pieniądze może się ubiegać każdy.
Wniosek o 300+ może składać tylko jeden rodzic. Jeżeli rodzice dziecka są po rozwodzie, pieniądze należą się temu rodzicowi, który sprawuje opiekę nad dzieckiem.
- Czy warto inwestować w Obligacje - 10 listopada, 2021
- Dlaczego nie oszczędzamy pieniędzy - 19 października, 2021
- Kiedy chwilówka może stać się dla nas kłopotem - 7 października, 2021