25 maja, 2024

Dobry Start (300+) – gdzie i jak złożyć wniosek

0

Od sierpnia 2018 roku w naszym kraju działa program “Dobry Start” (300+), który z założenia ma dofinansować uczniów rozpoczynających naukę w szkole. W ramach tego programu na każdego ucznia przypada dofinansowanie w wysokości 300 zł, a ponadto uczniowie szkół podstawowych otrzymają bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne itp. Program będzie działał także i w tym roku. Poniżej podamy informacje gdzie i jak składać wniosek o pieniądze z programu Dobry Start znanym także jako 300+

Jak złożyć wniosek o pieniądze z programu 500+

Wnioski o pieniądze w ramach programy Dobry Start można składać od 1 lipca do 30 listopada jeśli zrobimy to online lub od 1 sierpnia do 30 listopada jeśli chcemy złożyć wniosek w formie papierowej. Pieniądze mają być wypłacone maksymalnie do 2 miesięcy od daty złożenia wniosku. Jak więc złożyć wniosek o 300+ online? Przede wszystkim musimy założyć konto w serwisie empatia.mrpips.gov.pl. Gdy mamy już ten etap za sobą, musimy wybrać program Dobry Start i uzupełnić wniosek. Podajemy w nim nasz numery PESEL rodziców i dzieci, adres e-mail, adres szkoły do których chodzą dzieci i numer konta, na który mają być przesłane pieniądze w ramach tego programu. Musimy też wybrać miejscowość w której znajduje się Urząd, do którego składamy wniosek. Na nasz adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie złożenia wniosku i pozostaje nam tylko czekać na pieniądze. Wniosek ten może też być złożony za pośrednictwem bankowości elektronicznej, jeśli nasz bank daje nam taką możliwość. A gdzie złożyć wniosek o pieniądze w ramach programu Dobry Start w formie papierowej? Otóż są to te same instytucje które przyjmują wnioski 500+. Są to więc Urzędy Miasta lub Urzędy Gminy, Ośrodki Pomocy Społecznej lub w innych punktach wyznaczonych przez podane wcześniej Urzędy.

Kto może złożyć wniosek w ramach programu Dobry Start

Kto może się ubiegać o pieniądze w ramach programu 300+ (Dobry Start)? Otóż pieniądze należą się wszystkim uczniom od szkoły podstawowej do momentu ukończenia 20 lat lub 24 lat, gdy posiadają oni specjalne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Co ważne, w ramach tego programu nie ma żadnych wytycznych związanych z dochodem rodziców – o pieniądze może się ubiegać każdy.

Wniosek o 300+ może składać tylko jeden rodzic. Jeżeli rodzice dziecka są po rozwodzie, pieniądze należą się temu rodzicowi, który sprawuje opiekę nad dzieckiem.

Marcin
Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.