25 maja, 2024

Prestashop – oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych

0

Prestashop to darmowa platforma do założenia sklepu internetowego, jest bardzo popularna wśród osób prowadzących sprzedaż online. Tworzenie sklepu zaczyna się od pobrania pliku ze strony producenta, ma on zaledwie kilka megabajtów, ale jest bardzo efektywny, może go obsługiwać każdy, nawet osoba nieobracająca się płynnie w świecie technologii.

Prestashop – korzyści

Oprogramowanie jest wykorzystywane zarówno przez mniejsze firmy, jak i bardzo popularne marki. Jego działanie oparte jest o model OpenSource, czyli darmową licencję, dzięki temu właściciele sklepów online nie muszą wnosić żadnych comiesięcznych opłat. Nieograniczony dostęp do kodu źródłowego sprawia, że łatwiej można dostrzec błąd w zabezpieczeniach, a to sprawia, że lepiej można dbać o bezpieczeństwo. Oprogramowanie ma wiele zalet, można do nich zaliczyć między innymi:

  • łatwą i intuicyjną obsługę,
  • możliwość skorzystania z wielu darmowych dodatków i szablonów rozszerzających działanie sklepu,
  • zazwyczaj dobrze funkcjonuje przy niewielkiej, jak i przy większej liczbie produktów,
  • regularne aktualizacje oprogramowania,
  • dużą wydajność.

O innych korzyściach ze stosowania oprogramowania Prestashop przeczytasz na https://x13.pl/

Prestashop i co dalej?

Rozpoczęcie pracy na Prestashop związane jest ze znalezieniem hostingu, czyli miejsca, gdzie będą przechowywane wszystkie pliki, informacje i dane ze sklepu internetowego. Hostingi mogą mieć wbudowane instalatory Prestashop, jeśli ich nie mają, należy instalować je indywidualnie. Następnym krokiem jest wybranie nazwy sklepu, co związane jest także ze sprawdzeniem, czy do tej nazwy nie jest już zarejestrowana jakaś domena. W dalszej kolejności można przystąpić do tworzenia bazy produktów. Prestashop umożliwia dowolne spersonalizowanie sklepu, można ma nadać indywidualny, dowolnie wymyślony wygląd, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Prestashop obsługuje różne formy płatności, może to być między innymi PayPal, Blik, czy też płatność kartą. Na platformie można także bez problemu utworzyć konta dla osób o różnych uprawnieniach. Oddzielne konta minimalizują ryzyko pojawienia się błędów.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.