niedziela, 03.03.2024

Co powinno zawierać nasze CV

Aby prowadzić spokojne i ustabilizowane życie musimy mieć stałe dochody. A najlepiej je uzyskać podejmując pracę. Oczywiście każdy z nas marzy o innej pracy i ma do tego inne zdolności, dlatego też pracujemy w innych zawodach. Niestety nie jest łatwo dostać pracę marzeń. Jednym z warunków aby taką pracę dostać, jest dobrze napisane CV. Poniżej podamy co powinno zawierać nasze CV, aby pracodawca chciał nas zatrudnić i zaoferował nam jak najwyższą pensję. 

CV czyli Curriculum Vitae, jest naszą swoistą wizytówką. To właśnie ta wizytówka trafia do rekrutera w firmie, do której chcemy się zatrudnić. Jak wiadomo dużo zależy od pierwszego wejrzenia dlatego CV musi być w odpowiedni sposób napisane. Oczywiście nie mogą w nim znajdować się błędy ortograficzne czy stylistyczne. Nie można wypisywać tam kłamstw. Na pewno szybko wyjdą one na jaw i wtedy o pracy będziemy mogli zapomnieć. 

Co powinno więc zawierać nasze CV:

  • Dane kontaktowe – chociaż wydaje się to oczywiste, często zapominamy o prawidłowym podaniu w CV naszych danych kontaktowych. Musimy więc podać nasz numer telefonu, adres mailowy, a także adres pod którym obecnie mieszkamy
  • Zdjęcie – nie chodzi tu o wklejenie popularnego ostatnio selfie, tylko o profesjonalną fotografię. Powinna ona być jak najnowsza, aby pokazywała nasz obecny wygląd.
  • Wykaz kariery zawodowej – jedna z najważniejszych części naszego CV. Powinniśmy w nim jak najczytelniej przedstawić przebieg naszej kariery zawodowej, którą powinniśmy przedstawić w jak najbardziej rzetelny sposób. Musimy podać dokładnie nazwy firm w których pracowaliśmy, opisać nasze obowiązki, a także okres w którym pracowaliśmy. Szczególnie dokładnie opisane powinny zostać nasze dwa ostatnie miejsca pracy
  • Wykształcenie – podobnie jak w przypadku naszej kariery zawodowej – powinniśmy w czytelny i przede wszystkim prawdziwy sposób wymienić szkoły które ukończyliśmy. To także pomoże nam w czasie procesu rekrutacji. 
  • Kursy i szkolenia – bardzo ważna część naszego CV. Podajemy w niej wszystkie dodatkowe kursy i szkolenia. Jednak pamiętajmy, że należy umieścić tylko te certyfikaty, które będą nam potrzebne w nowej pracy – nasze CV będzie wtedy czytelniejsze. 
  • Umiejętności – chodzi o szczególne umiejętności, które mogą przydać się w naszej nowej pracy. I nie chodzi tu o umiejętności podstawowe, które każdy kandydat powinien posiadać, ale o coś ekstra. 

Pamiętajmy, aby nasze CV dostosować do każdego ogłoszenia, na które chcemy odpowiedzieć. Na pewno pomoże nam to w uzyskaniu pracy o jakiej marzymy i zarobków, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować.  

 

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.