20 lipca, 2024

Zakładamy firmę oferującą usługi pomocy drogowej

0

Ruch na drogach ciągle wzrasta, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na usługi pomocy drogowej. Nie tylko sama zwiększająca się ilość pojazdów powoduje, że więcej jest zdarzeń typu awarie, które wymagają odholowania auta za pomocą lawety. Dochodzi również do większej ilości kolizji, które kończą się niezdolnością samochodów do dalszej samodzielnej jazdy. Dlatego też założenie firmy, która będzie oferować usługi typu assistance drogowego, może być dzisiaj prawdziwą żyłą złota.

Rozpoczynamy działalność

Gdy już zarejestrujemy firmę, potrzebna będzie nam flota pojazdów. Na początku wystarczy zaledwie kilka, by spokojnie wejść na rynek i zacząć zbierać doświadczenie. Tutaj są różne możliwości: Możemy kupić lawety używane, ponieważ na nowe początkowo nie będziemy zapewne posiadać środków. Możliwe jest także wyleasingowanie pojazdów pomocy drogowej. Jeżeli przejrzymy tego typu oferty, znajdziemy ich zapewne całą masę. Można też zdecydować się na wynajem długoterminowy, jednak nie zawsze jest on dostępny dla podmiotów gospodarczych.

 

Zastrzyk gotówki na start

Jeżeli nie posiadamy wystarczających rezerw finansowych, by samodzielnie sfinansować naszą inwestycję, możemy zwrócić się o programy wsparcia dla nowych firm. Opierają się one na dotacjach krajowych oraz tych z Unii Europejskiej, które – co najważniejsze – są bezzwrotne. Musimy jednak pamiętać, że wymagane jest od nas rozkręcenie biznesu do odpowiedniego stopnia generowania przychodów, by środków nie trzeba było zwracać. Należy więc mocno wziąć się do pracy, inwestując wszystkie uzyskane pieniądze w samochody, pracowników, obsługę księgową i tak dalej. Jeżeli taka forma nas nie satysfakcjonuje lub też nie jest z jakichś powodów dostępna, dobrym pomysłem będzie wzięcie zwyczajnego kredytu.

Jednego możemy być pewni: Na sto procent nie będziemy narzekać na brak zleceń. Trzeba tylko postarać się o dobry marketing dla nowej firmy: Założyć stronę w sieci i odpowiednio ją pozycjonować. Umieszczać ogłoszenia w lokalnej prasie. Gdy działalność nieco się rozwinie organizować ciekawe promocje, które będą zachęcać nowych klientów do skorzystania z usług. Należy też być gotowym na dużą konkurencję na rynku, ponieważ nie tylko my będziemy chcieli wykorzystać swoistą żyłę złota, jaką stają się dzisiaj usługi pomocy drogowej.

Artykuł przygotowany przez portal “Lawety Berlin

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.