20 lipca, 2024

Dostarczanie wody do firm – czy to dobry pomysł na biznes?

0

Wiele osób chciałoby założyć własną firmę? Ale jak łatwo się domyśleć, nie jest to łatwe. I nie chodzi tu o wszelkiego rodzaju procedury, jakie musi przejść początkujący biznesmen. Chodzi tu zwłaszcza o pomysł jaki mamy na firmę. Na wielu rynkach konkurencja jest bardzo duża i gdy brakuje na nim miejsca, będzie bardzo ciężko się utrzymać. Zwłaszcza, jeśli dany rynek nie ma zbyt dobrych perspektyw. Dlatego należy dobrze zastanowić się, w co warto zainwestować pieniądze, by ich nie stracić. W artykule tym podamy jeden z przykładów na biznes, który może się sprawdzić.

Z całą pewnością większość z nas zauważyła, że w ciągu ostatnich lat klimat naszego kraju nieco się zmienił. Po prostu mamy więcej gorących i upalnych dni. Jak łatwo się domyśleć, wysoka temperatura nieco doskwiera nam w codziennej pracy. Nie wszyscy mają szczęście i pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których upału tak nie odczuwamy. Większość z nas musi niestety “walczyć” z upałem. Jednym ze sposobów takiej walki jest picie wody. Jeżeli pijemy ją w odpowiednich ilościach, po pierwsze nasz organizm lepiej reaguje na wysokie temperatury, a po drugie możemy wydajniej pracować. Co więcej, nasze prawo niejako “narzuca” pracodawcom dostarczenie pracownikom wody, gdy temperatura w miejscu pracy przekracza 25 stopni Celsjusza. W związku z tym, pracodawcy muszą w jakiś sposób tę wodę dla pracowników zapewnić. Zaczną więc szukać firm, które taką wodę dla firm mogą dostarczyć. I tutaj pojawia się szansa na biznes. Co więcej, rynek ten nie jest jeszcze zbyt zagospodarowany i firm tego rodzaju nie ma zbyt dużo. Jeśli nasza oferta będzie dobrze przygotowana, mamy spore szanse na dobre zyski. Jeszcze lepszym pomysłem jest skojarzenie biznesu z branżą bezbutlowych dystrybutorów do wody, które mogą serwować wodę gorącą, a także gazowaną, czerpiąc ją bezpośrednio z sieci wodociągowej. W tym przypadku odbiorcą produktu mogą być firmy, instytucje, organizacje a także zwykłe domy. Ponadto bezbutlowe dystrybutory wody są bardzo ekonomiczne, dlatego każdy klient będzie zadowolony z usług.

Oczywiście nasz “wodny” biznes nie możemy tylko opierać na wysokich temperaturach, z jakimi mamy do czynienia w okresie letnim. Wtedy zarabialiśmy tylko przez 3-4 miesiące w ciągu roku. Nasza oferta musi być tak przygotowana, by firmy z naszych usług chciały korzystać przez cały rok. W związku z tym, zanim zaczniemy działać na rynku zastanówmy się co musimy zaoferować by zarabiać przez cały rok.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.