niedziela, 03.03.2024

5 najlepszych sposobów na zarabianie w Internecie

Jak pokazują badania, większość z nas nie jest zadowolona z wysokości swoich dochodów. I w związku z tym, wiele osób chciałoby sobie w jakiś sposób “dorobić”. I wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Albowiem po pierwsze w wielu firmach poszukiwani są pracownicy, a po drugie sieć internetowa daje nam bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o zarabianie. I to właśnie na zarabianiu w Internecie skupimy się w tym artykule i podamy 5 sposobów na zarabianie w sieci internetowej. Oczywiście nie możemy się na takiej pracy dorobić ogromnego majątku, ale z całą pewnością możemy zasilić nasz domowy budżet i dzięki temu nie mieć kłopotów finansowych. 

 

  1. Zarabianie na wypełnianiu ankiet

 

Zarabianie na wypełnianiu ankiet należy do jednych z najprostszych sposobów zarabiania. W sieci internetowej możemy znaleźć sporo firm, które będą nam płacić za ich wypełnianie. Zarobek zazwyczaj uzależniony jest od czasu jaki musimy poświęcić na ankietę, a może to być nawet kwota przekraczająca 10 zł. Co więcej, to tylko od nas zależy ile czasu będziemy poświęcać tej pracy. Oczywiście im więcej ankiet uzupełnimy – tym więcej zarobimy. Możemy rejestrować się w polskich serwisach jak i zagranicznych. W tym drugim przypadku niezbędna jest znajomość języka angielskiego, gdyż ankiety na nich są właśnie w tym języku. Ile można w ten sposób zarobić? Zależy w ilu portalach się zarejestrujemy i ile ankiet uzupełnimy ale spokojnie będa to kwoty w granicach 200 zł wzwyż, przy co najmniej jednej godzinie pracy w ciągu dnia. 

 

  1. Pisanie tekstów

 

Na pewno wiele osób zastanawia się, kto pisze teksty które znajdują się na stronach internetowych. Bo przecież każdego dnia powstają ich miliony. I okazuje się, że nie zawsze są one tworzone przez profesjonalnych dziennikarzy, ale także przez osoby, które z dziennikarstwem nie mają nic wspólnego. Zwłaszcza gdy mówimy o stronach, które są wykorzystywane do tzw. “pozycjonowania stron”. Może je pisać praktycznie każdy, kto ma podstawowe umiejętności związane z tworzeniem tekstów i oczywiście czas. Teksty takie mogą być wykorzystywane na blogi, jako teksty reklamowe czy opisy produktów w sklepach. Oczywiście im wyższa jakość napisanego tekstu, tym więcej można na nim zarobić. Ile można zarobić na pisaniu tekstów? Zależy to ponownie od czasu poświęconego na pisanie i jakości artykułów, ale pisząc około 2-3 godziny dziennie spokojnie można zarobić co najmniej 500 zł. Górna granica zarobków nie jest określona. 

 

  1. Tworzenie własnych stron internetowych lub blogów

 

Ciekawym sposobem na zarabianie jest tworzenie własnych stron internetowych lub blogów. Pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że można na nich całkiem dobrze zarobić. Oczywiście warunkiem jest tu duża liczba osób, która nasze strony lub blogi będzie odwiedzać. A jak można zarabiać? Otóż możemy polecać na nich jakieś produkty i otrzymywać prowizję za ich sprzedaż. Możemy umieszczać na nich płatne reklamy. Możemy też umożliwiać dodawanie tzw artykułów sponsorowanych, za które także będziemy mieli dodatkową gotówkę. Wbrew pozorom tworzenie stron czy blogów nie jest trudne, zwłaszcza jeśli korzystamy z gotowych już szablonów. Większym problemem może być przyciągnięcie większej ilości osób, które na nasze strony będą zaglądać. Zarobki są tu bowiem ściśle uzależnione od odsłon strony. Im jest ich więcej – tym zarobki wzrastają. Najpopularniejsi blogerzy zarabiają setki tysięcy złotych.

 

  1. Sprzedaż w Internecie

 

Sieć internetowa daje nam możliwość dotarcia do niezliczonej grupy ludzi. Możemy to wykorzystać, sprzedając w niej zarówno rzeczy nowe jak i używane. Portale które taką sprzedaż umożliwiają jest bardzo łatwo znaleźć i to zarówno tych polskojęzycznych jak i z innych krajów. Możemy na nich sprzedawać jako profesjonalni sprzedawcy z zarejestrowaną działalnością gospodarczą, jak i osoby, które oferują coś dla innych tylko od czasu do czasu. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest łatwo się na takim rynku “przebić” gdyż konkurencja jest tu ogromna, niemniej jednak przy dobrym podejściu do handlu spokojnie sobie poradzimy. 

 

  1. Promocja produktów w social media

 

Praktycznie każdy z nas ma założone konto na jakimś portalu umożliwiającym kontakt z innymi ludźmi. Mamy też mnóstwo znajomych, którzy mogą być zainteresowania różnymi produktami i usługami. Możemy je więc promować by uzyskać prowizję za ich sprzedaż. Mamy tutaj praktycznie nieograniczone możliwości, gdyż produktów takich są miliony. Możemy oferować książki,  kod promocyjny Monese, suplementy diety itp. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że aby dużo zarobić, musimy mieć sporą grupę znajomych i sami musimy należeć do wielu grup na social media, które taką promocję umożliwiają. 

 

Jeśli chodzi o zarabianie w sieci, to możliwości mamy tu praktycznie nieograniczone. Dla jednych jest to tylko dodatkowa praca, ale dla innych może to być podstawowe źródło utrzymania. Pamiętajmy jednak, by bez względu na to w jaki sposób zarabiać, robić to w sposób zgodny z prawem, by nie popaść w jakieś tarapaty. Lepiej zarobić mniej ale za to mieć spokojne i szczęśliwe życie. 

 

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

1 thought on “5 najlepszych sposobów na zarabianie w Internecie

  1. Blogosfera już jest bardzo zapełniona. Raczej jest tu ogromny przesyt treści, która jakościowo wiemy jaka jest. Oczywiście ciągle powstają wartościowe treści nawet zupełnie nowych użytkowników, ale to naprawdę perełki. Systemy partnerskie szczególnie bankowe to żyła złota, ale znowu jest już tego sporo. I przebić się ciężko, ale od czego jest reklama głownie we wspomnianych social media, które mogą być dobrą trampoliną dla takiego biznesu.
    Adam ostatnio opublikował…Audyt SEO – co warto wiedzieć o swojej stronie, aby poprawić jej pozycję w wynikach naturalnych Google?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.