25 maja, 2024

Leasing staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Korzystają z niego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Jest to na pewno bardzo efektywna pod wieloma względami metoda finansowania różnego rodzaju inwestycji. Leasing jest na pewno mniej skomplikowany niż bankowy kredyt, co sprawia, że inwestycje załatwimy szybciej i z mniejsza ilością formalności. Ale czy wiemy dokładnie co można wziąć w leasing?

Jeżeli popatrzymy na definicję przedmiotu leasingu, to może to być rzecz ruchoma lub nieruchoma, która służy celom zarobkowym użytkownika. Nie ma więc w tej definicji wyszczególnione, co może być przedmiotem leasingu. A skoro nie ma takiej informacji, to w leasing można wziąć praktycznie wszystko. A więc w leasing możemy wziąć samochód, maszyny, lokal, linie produkcyjną, komputer, sprzęt do biura itp. Co ważne, mogą to być zarówno rzeczy nowe jak i używane. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdą rzecz możemy wyleasingować.  Albowiem musi ona być w ofercie firm leasingowych. A tutaj mamy do czynienia z wieloma możliwościami. Część firm leasingowych niejako specjalizuje się w niewielkim segmencie rynku i oferuje np samochody osobowe. Ale część firm ma bardziej rozszerzony asortyment i może nam zaoferować o wiele więcej rzeczy. I nie tylko rzeczy. Doskonałym przykładem mogą być tu pracownicy agencji pracy, którzy także są niejako zatrudnianiu w oparciu o umowę leasingu. To przedsiębiorca wynajmuje osoby do pracy, którzy mają zawarty stosunek pracy z innym podmiotem – najczęściej agencją pracy tymczasowej. 

Na pewno jeśli chodzi o leasing mamy bardzo duże możliwości i co ważne, rośnie liczba rzeczy które możemy wziąć w leasing. Jest to na pewno znakomita wiadomość dla wszystkich którzy chcą korzystać z tej formy finansowania swoich inwestycji. Nie ma się więc co dziwić, że liczba leasingowanych przedmiotów ciągle się zwiększa.

Marcin
Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

2 thoughts on “Co można wziąć w leasing

  1. Dlatego najlepiej wybierać takie firmy leasingowe, które mają dość szeroką ofertę rzeczy, które można finansować przez leasing. Przed podjęciem decyzji najlepiej poznać ofertę firm leasingowych i wybrać dla siebie najdogodniejszą opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.