20 lipca, 2024

Jak zarobić na aplikacjach randkowych?

0

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się serwisy i aplikacje randkowe, były one aberracją w społeczeństwie. W tamtych czasach, przyjaciele, rodzina lub współpracownicy byli tymi, którzy pomagali poznać nowego partnera. Teraz wiele osób spotyka się ze swoimi przyszłymi partnerami lub małżonkami poprzez aplikacje randkowe online.

Wszystko zaczęło się od Tindera – aplikacji zmieniającej zasady gry. Tinder został uruchomiony w 2012 roku na iOS i rok później na Android. W przeciwieństwie do wielu serwisów randkowych, które wymagały długiego tworzenia profili i skomplikowanych wyszukiwań, Tinder przyjął uproszczone podejście i wprowadził funkcję Swipe – machnięcie w prawo do “Lubię” i w lewo do “Nie lubię” profilu.

W związku z sukcesem programu Tinder, setki aplikacji randkowych pojawiły się w różnych sklepach z aplikacjami na całym świecie. Najpopularniejsze z nich znajdziesz tutaj topserwisrandkowy.pl/. Jak wynika z badań GDI, globalny rynek randkowy online może być wart 12 miliardów dolarów do przyszłego roku.

 

W jaki sposób zarabiają aplikacje randkowe?

Reklamy

Reklamy są najprostszym sposobem na zarabianie pieniędzy na aplikacjach randkowych online. Właściciele aplikacji wyświetlają reklamy innych firm i zarabiają za każde kliknięcie lub transakcję. To powiedziawszy, zarówno czas i miejsce reklamy muszą być inteligentne, subtelne i w żaden sposób nie irytować użytkownika końcowego. Słabo wyświetlane reklamy mogą zepsuć doświadczenie użytkownika, co jest szkodliwe dla sukcesu aplikacji w dłuższej perspektywie.

 

Plany abonamentowe

Plany abonamentowe mogą być tygodniowe, miesięczne lub kwartalne. Użytkownicy płacą stałą kwotę pieniędzy w oparciu o wybrany plan abonamentowy. Po wygaśnięciu subskrypcji, aby kontynuować korzystanie z aplikacji, muszą oni dokonać ponownej wpłaty. Stałe i powtarzające się płatności sprawiają, że subskrypcje są idealnym sposobem na zarabianie pieniędzy na aplikacji.

Zakupy w aplikacji (In-App Purchase)

Zakup in-app jest najbardziej powszechną praktyką monetyzacji modelu Freemium. Użytkownikom oferowane są funkcje premium za niewielką opłatą. W dziedzinie aplikacji randkowych może to być wszystko od wirtualnych prezentów, codziennych meczów, prywatnego czatu do nieograniczonego wyszukiwania i lepszej widoczności profilu.

Zakres aplikacji randkowych online

Chociaż może być wiele aplikacji randkowych online w różnych sklepach z aplikacjami, nie oznacza to, że ta nisza widziała już wszystko. Twórcy aplikacji muszą zrozumieć bardzo podstawowy cel stojący za aplikacjami randkowymi – sprawienie, że ludzie będą wychodzić na randki w realu.

Wraz z rozwojem technologii, będziemy odkrywać więcej nowych sposobów na łączenie ludzi. Niektórzy wyobrażają sobie przyszłość, w której aplikacje randkowe mogą działać jak PokemonGo.

W dobie zaawansowanej rzeczywistości rozszerzonej, ludzie idący ulicą będą mogli wskazać swój telefon na kogoś i dowiedzieć się, czy ta osoba jest samotna. Mogą nawet być wyposażone w funkcje wysyłania wirtualnych sygnałów do tej osoby, aby wyrazić swoje zainteresowanie.

Oczywiście budzi to pewne obawy dotyczące prywatności, ale kto wie – może tak śmiałe innowacje mogą w rzeczywistości pomóc w przedefiniowaniu norm, które znamy dzisiaj. Cokolwiek się stanie, przyszłość rysuje się jasno dla aplikacji randkowych online.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.