niedziela, 03.03.2024

Jak efektywnie pracować z domu

FREELANCER

Coraz częściej mamy możliwość pracować z naszego domu. Wiele osób prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i w różny sposób bez wychodzenia z domu świadczy usługi dla innych. Na pewno jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu, ale wymaga od nas wielkiej samodyscypliny i skupienia się nad tym co mamy zrobić, gdyż w domu sporo rzeczy może nas rozpraszać i odrywać od naszych obowiązków. Co więc robić, aby efektywnie pracować w domu? Oto kilka rad.

Planowanie pracy

Jeżeli pracujemy w domu, musimy sobie wieczorem każdego dnia przygotować dokładny plan pracy na następny dzień. Planujemy co mamy zrobić, jak dużo czasu nam to zajmie itp. Zawsze musimy wziąć jakąś “poprawkę” na rozmowy z klientami, na uzgadnianie szczegółów itp. Uwzględniajmy też w naszym planie wszystkie “prywatne” sprawy które mamy w danym dniu do załatwienia czyli wyjście po dzieci do szkoły, czy też zakupy. Oczywiście naszego planu musimy się trzymać dosyć ściśle i nie możemy “przekładać” swoich obowiązków na następny dzień, albowiem nigdy ich nie dokończymy. Ilość czasu którą poświęcamy na pracę każdego dnia zależy od naszych upodobań, jednakże starajmy się by w każdym dniu był to zbliżony czas.

Unikaj rozproszenia

Wiele osób pracujących w domu, ma największe problemy nad skupieniem się nad swoimi obowiązkami. Rozprasza nas telewizor, dzieci biegające po salonie itp. Dlatego jeżeli swoje obowiązki wykonujemy z naszego domu, powinniśmy mieć specjalny pokój, w którym możemy się zamknąć i do którego postronne osoby w czasie naszej pracy nie będą miały dostępu. Oczywiście nie odbieramy w czasie pracy naszej prywatnej “komórki” chyba że rzeczywiście chodzi o ważne sprawy. Nie sprawdzamy też naszej prywatnej poczty mailowej. Dzięki temu, będziemy mogli skupić się nad “projektem” i szybko go skończyć.

Bądź dla siebie dobrym szefem

Ważną sprawą w pracy w domu jest jej efektywność. Każdy z nas wie, że z czasem w ciągu dnia zaczyna ona spadać, zwłaszcza jeśli nie mamy nad sobą “bata” w postaci szefa. Dlatego musimy sami się pilnować, aby pracować z wysoką wydajnością przez cały czas. Warto więc od czasu do czasu zrobić sobie w pracy kilka minut przerwy, wyjść na świeże powietrze, wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, zrobić sobie kawę itp. Musimy także pamiętać o zdrowym i regularnym odżywianiu, które dostarczy do naszego organizmu odpowiednią ilość energii. Oczywiście w czasie pracy nie “wspomagamy” się alkoholem, gdyż on naszą efektywność z całą pewnością zmniejszy.

Praca w domu może okazać się dla nas doskonałym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, by wykonywać ją w należyty sposób, musimy się do niej odpowiednio przygotować, by jej efekty zarówno dla nas jak i dla naszych klientów były zadowalające.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.