City break, czyli jak zwiedzać ciekawe miejsca bez dużych kosztów
Nowe i ciekawe miejsca kuszą coraz większą liczbę naszych rodaków. Niestety większość z nas nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, by zwiedzać europejskie miasta, poznawać w nich nowych ludzi i nowe zwyczaje. Zwłaszcza jeśli chcemy wyjechać na nieco dłużej. Nie ma się więc co dziwić, że coraz częściej decydujemy się na tzw. “City break”, czyli wyjazdy do dużych miast, trwające 2-3 dni. Dzięki nim, za stosunkowo niewielkie pieniądze, możemy zobaczyć ciekawe miejsca, oderwać się od codziennej rzeczywistości i z nową energią powrócić do naszych obowiązków.
Najtańszy sposób na podróżowanie
Do największej popularności urlopów typu City break przyczyniły się oczywiście tanie linie lotnicze. To właśnie dzięki nim, możemy znaleźć promocyjne oferty na bilety, dzięki którym za stosunkowo niewielkie pieniądze polecimy do największych europejskich miast. Oczywiście aby taką wyjątkową ofertę znaleźć, musimy nieco poszukać, ale gdy dobrze trafimy, możemy kupić bilet do Paryża, Londynu czy Amsterdamu za kilkadziesiąt złotych i to w obydwie strony.
Jak wybrać odpowiedni nocleg?
Gdy mamy już zapewniony transport do jakiegoś miasta, musimy znaleźć miejsce na nocleg. Tutaj też powinniśmy poszukać wyjątkowych okazji. Możemy wybrać tanie hostele, dzięki którym z naszego portfela nie ubędzie zbyt wiele pieniędzy, ale będziemy musieli spać w pokoju z innymi osobami. Lepiej więc chyba wydać nieco więcej i poszukać taniego hotelu. Z naszych poszukiwań powinniśmy wyłączyć hotele z centrum miast, gdyż zazwyczaj są one o wiele droższe niż te z ich obrzeży. Duże miasta mają bardzo dobrą komunikację (w większości z nich działa metro), więc bez problemu możemy się z naszego hotelu na obrzeżach przedostać do centrum, gdzie znajduje się najwięcej ciekawych do zobaczenia miejsc.
Wyżywienie własne, czy może restauracje?
Mamy już transport i nocleg, więc powinniśmy poszukać teraz miejsc w którym możemy coś zjeść. Jeśli chodzi o śniadania, to zwykle są one oferowane przez hotele i są wliczone w cenę noclegu. Musimy więc sobie znaleźć miejsca, w których zjemy obiad i kolację. Możemy je oczywiście przygotować sami, co jest najtańszym rozwiązaniem, jednakże może ono nie być do końca praktyczne, gdyż trudno ugotować obiad w hotelowym pokoju. Ale jeśli już chodzi o kolację, to jest to jak najbardziej do “ogarnięcia”. Musimy tylko zrobić zakupy w sklepach typu Lidl, czy Tesco i za niewielkie pieniądze spokojnie się najemy. Jeśli chodzi o restauracje w których zjemy obiad, to warto szukać je w bocznych uliczkach, gdzie nie przechodzi wielu turystów. Po pierwsze łatwiej nam będzie wtedy o znalezienie wolnego stolika, a po drugie ceny w takich punktach będą dużo niższe niż w tych, znajdujących się na “głównym szlaku turystycznym”.
Inne istotne kwestie
Teraz pozostają nam atrakcje. Często wstęp do nich często jest darmowy, ale za niektóre musimy płacić. Pamiętajmy że bilety grupowe czy rodzinne są często tańsze, więc nie zapominajmy o tym podchodząc do biletowej kasy.
Dosyć ważnym elementem wyjazdu na City break, jest zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. Albowiem naszymi złotówkami raczej w Anglii, Francji czy Hiszpanii nie zapłacimy. Wymiana polskich złotówek na obowiązującą w danym kraju walutę na miejscu, jest bardzo mało opłacalna, gdyż kursy są wtedy wyjątkowo niekorzystne. Dlatego najlepiej wymienić walutę jeszcze przed wyjazdem. Możemy to zrobić w bankach, kantorach stacjonarnych lub online.
Oczywiście najlepsze kursy wymiany walut mają kantory internetowe, których atutem jest także fakt, że całą transakcję możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu. A co jeśli nie mamy konta walutowego? Niektóre kantory (Walutomat, Kantor Alior Bank, rKantor) oferują wypłatę wymienionych pieniędzy w banku. Dzięki takiej wymianie online, będziemy mieli do dyspozycji więcej pieniędzy, a więc nasz urlop po pierwsze będzie tańszy, a po drugie, będziemy mogli nasze pieniądze wydać na zwiedzanie kolejnych atrakcji, czy też próbowanie przysmaków miejscowej kuchni.
- Kiedy niezbędne są koparki? - 22 marca, 2024
- Zakup złota inwestycyjnego — bezpieczeństwo w niepewnych czasach - 13 marca, 2024
- Wypełnianie ankiet za pieniądze – sposób na dodatkowy zarobek - 6 marca, 2024