13 czerwca, 2024

Na rynku istnieje wiele instrumentów finansowych, dzięki którym możemy oszczędzać pieniądze. Oczywiście większość z nas pomyślała teraz o lokacie, gdyż od wielu lat jest to najpopularniejszy bankowy produkt, na którym oszczędzamy nasze nadwyżki finansowe. Jednakże od jakiegoś czasu, coraz więcej osób decyduje się na założenie konta oszczędnościowego i to właśnie na nie wpłacamy nasze oszczędności. Zastanówmy się, czy jest to dobre rozwiązanie i jakie przynosi nam korzyści.

Konto oszczędnościowe możemy założyć w każdym banku. I wcale nie musimy mieć w nim rachunku podstawowego. Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, gdyż możemy znaleźć i wybrać takie konto oszczędnościowe, które oferuje nam najlpsze oprocentowanie (polecamy do tego portal http://www.wktorymbanku.pl/). W końcu oszczędzamy m.in. po to, aby mieć z wpłaconych pieniędzy jak najwyższy zysk. Co więcej, w jednym banku możemy mieć często kilka kont oszczędnościowych. Przydają się one jeśli chcemy “zbierać” pieniądze na różne cele. I tak na jedno konto oszczędnościowe możemy wpłacać pieniądze na naszą emeryturę, na inne na wakacje, na studia dla dzieci, na samochód, na remont itd. Gdy będziemy mieli odpowiednią ilość środków by zrealizować nasz cel, możemy pieniądze wybrać, a konto zamknąć. Jest to doskonałe rozwiązanie, albowiem cały czas mamy jasny i czytelny przegląd naszych oszczędności i wiemy ile jeszcze nam potrzeba środków do realizacji naszego celu.

Jedną z największych zalet konta oszczędnościowego, jest dostęp do naszych pieniędzy. Wprawdzie jest on nieco ograniczony, gdyż zazwyczaj tylko jeden przelew w miesiącu z takiego konta jest za darmo, ale w “kryzysowych” sytuacjach możemy z naszych pieniędzy skorzystać i co ważne, bez utraty naszych wypracowanych zysków. A więc jest tu zupełnie inaczej niż w przypadku lokaty, gdzie w momencie jej zerwania, tracimy zarobione pieniądze.

Kolejną zaletą kont oszczędnościowych jest fakt, że środki które na nie wpłacamy są bezpieczne. Albowiem są one zabezpieczane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc nawet gdyby bank upadł, pieniądze spokojnie odzyskamy. Ponadto bez problemów znajdziemy konta oszczędnościowe, których oprocentowanie jest większe niż poziom inflacji. A więc zgromadzone na nich środki nie tracą na wartości. W przypadku zwykłego rachunku jest to praktycznie niemożliwe.

Konto oszczędnościowe powinien mieć każdy z nas. Pozwala ono na lepszą organizację naszych oszczędności, a ponadto daje nam większe zyski niż zwykły rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.