niedziela, 03.03.2024

Jak oszczędzać dzięki karcie wielowalutowej

Dzisiejszy Świat bardzo się „skurczył”. Bez problemu możemy podróżować po praktycznie wszystkich krajach, zakupy możemy robić w Chinach czy w Stanach Zjednoczonych, a naszą firmę rozwijać w dowolnym państwie. Oczywiście wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków, jak np. rozliczanie się w różnych walutach. Albowiem na Świecie mamy ich setki, chociaż my najczęściej posługujemy się tylko kilkoma najważniejszymi. Aby dokonywać płatności czy wybierać pieniądze z bankomatów poza granicami naszego kraju, możemy posługiwać się naszą kartą debetową. Jednakże będzie to dla nas bardzo nieopłacalne. Albowiem bank będzie przeliczał wydaną walutę według własnych kursów, które zazwyczaj są dla nas skrajnie niekorzystne. Możemy też zaopatrzyć się w gotówkę i za jej pomocą dokonywać płatności. Jednakże po pierwsze można ją zgubić lub może ona nam zostać skradziona, a po drugie, co zrobić gdy jej nam zabraknie? Na szczęście mamy obecnie rozwiązanie, które sprawi że będziemy mogli zapomnieć o niekorzystnym przewalutowaniu lub o kieszeniach pełnych gotówki. Rozwiązaniem tym jest karta wielowalutowa.

Czy z kartą wielowalutową możemy oszczędzać? Jak najbardziej. Na początku przyjrzyjmy się, na jakiej zasadzie działa taka karta. Otóż jest do niej „przypisanych” kilka subkont, które są prowadzone w obcych walutach. Ich ilość zależy od nas. Oczywiście najbardziej popularne są te w EURO, dolarach amerykańskich, czy funtach brytyjskich. Zanim zdecydujemy się na wykorzystanie naszej karty, powinniśmy najpierw „zasilić” subkonto które będziemy potrzebować odpowiednią ilością środków. Jeśli więc będziemy dokonywać transakcji w EURO, powinniśmy wpłacić tę walutę. Zakupu najlepiej dokonać w kantorach internetowych, mają one o wiele lepsze kursy, w porównaniu z bankami, a cała transakcję możemy wykonać przez Internet. Dokonując płatności, karta sama „rozpozna” w jakiej walucie należy zapłacić i pobierze ją z naszego subkonta. Dzięki temu, nie będziemy tracić opłat za przewalutowanie stosowane przez banki, a ponadto zarobimy na lepszym kursie po jakim walutę nabyliśmy.

Kartę wielowalutową możemy wykorzystać na kilka sposobów. Możemy płacić za jej pośrednictwem za transakcje wykonywane w sklepach, restauracjach czy w biurze podróży. Możemy też robić zakupy w Internecie. Oczywiście możemy też wybierać pieniądze w bankomatach. System zawsze sam rozpozna jakie subkonto powinno zostać obciążone. A jeśli będą się na nim środki kończyć, możemy go łatwo zasilić kupując walutę w kantorze internetowym.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.