sobota, 24.07.2021

Zalety i wady inwestowania w nieruchomości

Na pewno każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ceny nieruchomości w naszym kraju są bardzo wysokie. Podobnie też sprawa wygląda jeśli chodzi o ich wynajmowanie. Dlatego też, nie jest każdego stać na ich zakup lub wynajem. Ale przecież ludzie nie mogą do końca życia mieszkać z rodzicami. A więc pomimo wysokich cen, starają się oni je przynajmniej wynająć mieszkanie lub dom. Jest więc na to dosyć duży popyt. Dla wielu osób, jest to doskonała wskazówka do zarabiania. I oferują oni mieszkania do wynajęcia. Może więc warto zastanowić się, czy nie jest to dobry rodzaj pomnażania swoich pieniędzy? Zastanówmy się, jakie są zalety i wady inwestowania w nieruchomości. 

Zalety inwestycji w nieruchomości

 1. Niski poziom ryzyka – biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu, wartości poszczególnych nieruchomości charakteryzują się stałym i stabilnym wzrostem.
 2. Zyski ze sprzedaży nieruchomości są zwykle wyższe, niż zyski osiągnięte z lokat bankowych. 
 3. Przy zakupie nieruchomości pod inwestycje, można posiłkować się kredytem hipotecznym, który jest najtańszym kredytem na rynku. 
 4. Nieruchomości są fizycznymi przedmiotami, którymi każdy może sobie zwizualizować (w przeciwieństwie do akcji na giełdzie czy walut na rynku FOREX).
 5. Nieruchomości dają nam możliwość zarabiania poprzez ich sprzedaż, jak i dzięki ich wynajmowaniu.
 6. W przypadku nieruchomości, mamy bardzo niskie ryzyko całkowitej utraty naszego kapitału. Albowiem praktycznie niemożliwe jest, aby jej cena spadła do zera. 
 7. Posiada przez nas nieruchomość, może stanowić zabezpieczenie do kolejnych pożyczek czy kredytów hipotecznych. 

Wady inwestycji w nieruchomości

 1. Do zakupu nieruchomości potrzebny jest dosyć wysoki kapitał, gdyż ich ceny są relatywnie wysokie.
 2. Niska płynność finansowa. Sprzedaż nieruchomości wiąże się z czasem, więc odzyskanie zainwestowanych pieniędzy może trochę potrwać. 
 3. Zyski związane z nieruchomością osiągane są w długiej perspektywie czasowej. 
 4. Do inwestowania w nieruchomości niezbędna jest odpowiednia wiedza, a także doświadczenie. 

Podobnie jak każdy rodzaj inwestycji, inwestowanie w nieruchomości ma swoje wady i zalety. Dlatego zanim zdecydujemy się na pomnażanie naszych środków właśnie w taki sposób, musimy się nad nim dobrze zastanowić. Na pewno jest to ciekawa alternatywa dla każdego, kto dysponuje większą gotówką i chce ją w jakiś sposób pomnożyć. Ale czy dla każdego z nas? Na pewno nie. Jednakże posiadając kilka nieruchomości, nasze dochody jakie z nich uzyskamy, z całą pewnością wystarczą na dobre życie, bez konieczności podejmowania pracy zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.