13 czerwca, 2024

Gdzie kupić złoto inwestycyjne (sztabki i monety)?

0
złoto

Złoto od wieków powoduje u ludzi podwyższone ciśnienie i wypieki na twarzy. Na pewno pamiętamy z filmów jak zachowywali się amerykańscy poszukiwacze złota, gdy udało im się znaleźć “żyłę złota”, dzięki której mogli wypełnić sakiewki bryłkami tego kruszcu. I podobnie zachowujemy się też i dzisiaj, gdy zobaczymy błyszczące złoto. Ale czy można się temu dziwić. Złoto pod wieloma względami “przyciąga”. Jednym z nich jest jego wartość inwestycyjna, dzięki czemu nasze zaoszczędzone pieniądze, nie tylko nie tracą na wartości, ale istnieje duża szansa, że ich wartość wzrośnie.

Gdy przyjrzymy się cenom złota na przestrzeni wielu lat, z całą pewnością zauważymy, że jego cena systematycznie wzrasta. Oczywiście zdarzają się momenty, gdy wartość tego kruszcu obniża się, jednak w długim okresie czasu wykres pokazujący cenę złota jest skierowanu ku górze. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób posiadających jakieś zasoby pieniędzy chce kupić złoto, jako forma inwestycji. A skoro jest na coś popyt, to na pewno jest wiele miejsc, gdzie można je kupić. Zastanówmy się więc, gdzie najlepiej złoto inwestycyjne kupić.

Zakup złota inwestycyjnego możemy podzielić na dwie kategorie. Po pierwsze, możemy je kupić w placówkach stacjonarnych. Drugą możliwością jest zakup tego kruszcu przez internet. Który sposób jest lepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli chodzi o zakupy w Internecie, na pewno możemy nabyć kruszec taniej, ale za to mamy ryzyko, że zakupione złoto może do nas nie dotrzeć lub zostaniemy oszukani w jakiś inny sposób. Oczywiście możemy się zabezpieczyć i zrobić zakupy w sprawdzonych sklepach, które mają odpowiednią renomę, jednak zawsze jakaś niepewność w nas pozostanie. Dlatego też większą popularnością cieszy się zakup złota inwestycyjnego w placówkach stacjonarnych. Mamy tutaj spory wybór więc na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla nas.

Przede wszystkim sprzedażą złota zajmuje się część banków oraz Narodowy Bank Polski. Instytucje te cieszą się dużą renomą i zaufaniem, jednakże ich wadą jeśli chodzi o zakup złota jest fakt, że naliczają one sobie dosyć dużą marżę, w związku z tym jego cena automatycznie wzrasta w czasie zakupów. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest kupno złota u dealera tego kruszczu, którego marża zwykle nie przekracza 4%. Firm specjalizujących się w sprzedaży złota jest sporo, więc przy wyborze tego dla nas najlepszego warto zwrócić uwagę na to czy kruszec jest dostępny od ręki, czy sklep ma pozytywną opinię wśród klientów itp. Wskazówka: odwiedź stronę porównawczą, taką jak InvestoRunner.com, zanim zainwestujesz w złoto.

Złoto inwestycyjne może być doskonałym sposobem na pomnażanie naszych oszczędności. Jednakże musimy pamiętać, żeby zakupy dokonywać w sposób rozważny i ostrożny by nie stracić oszczędności naszego życia.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.