25 maja, 2024

Platforma Europpa czyli Inwestowanie w Pożyczki Zabezpieczone Hipotecznie

6
europpa

Lokowanie pieniędzy często wiąże się z pośrednictwem banków. Inwestorzy nie są jednak uzależnieni od tego rodzaju instytucji. Alternatywną formą inwestycji pieniędzy mogą być pożyczki społecznościowe. Na czym polegają i jak można z nich zarobić?

Strony transakcji w pożyczce społecznościowej

Platformy oferujące pożyczki społecznościowe pośredniczą między dwiema stronami transakcji – potrzebującymi gotówki pożyczkobiorcami a inwestorami chętnymi do udzielenia zobowiązania na określony procent. Cały proces nie odbywa się jednak w ramach usługi dużej instytucji bankowej, dzięki czemu obie strony transakcji mogą liczyć na znaczne korzyści. Pożyczkodawcom przysługuje bardziej atrakcyjne oprocentowanie, a inwestorom zysk dużo wyższy niż na bankowej lokacie. Udzielanie pożyczek społecznościowych jest całkowicie legalne. Nie zabrania ich ani ustawa o kredycie konsumenckim, ani kodeks cywilny. Platformy oferujące prywatne pożyczki społecznościowe biorą proces organizacyjny na siebie, dzięki czemu transakcje odbywają się w zgodzie z przepisami.

Inwestycja w pożyczki społecznościowe na platformie Europpa

Cały proces inwestycyjny odbywa się platformie internetowej pod adresem www.europpa.eu. Rejestrują się na niej zarówno osoby potrzebujące gotówki, jak i posiadające wolny kapitał. Inwestorzy mogą przeglądać dostępne oferty, a następnie samodzielnie podejmować decyzje o pożyczeniu określonych kwot wybrane inwestycje. Europpa tak jak inne platformy internetowe pozwala na angażowanie środków w kilka pożyczek i osiągnąć tym samym sporą dywersyfikację. Różnica pomiędzy Europpą a pozostałymi graczami na polskim rynku to solidne zabezpieczenie inwestora. Niektóre pożyczki są zabezpieczone nawet na 300% a gdy przy Inwestycji widnieje symbol tarczy oznacza to, że wystawiający inwestycję gwarantuje zwrot zainwestowanego kapitału – nawet w przypadku niepowodzenia spłaty zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Takie rozwiązanie niweluje negatywny wpływ ewentualnych problemów ze spłatą zadłużenia na ostateczny zwrot finansowy inwestycji.

Pożyczki społecznościowe jako alternatywa dla inwestorów

Realne zyski na pożyczkach społecznościowych zależą od kilku czynników. Dotyczy to zarówno i trafnego doboru wypłacalnych pożyczkobiorców, jak i umiejętnego podziału środków na różne zobowiązania. Wysokość oprocentowania na platformach społecznościowych pożyczek wynosi kilka do kilkunastu proc. w skali roku. Na Europpa.eu zyski mogą osiągnąć nawet 21% . Możliwość zarobienia nawet o kilkadziesiąt proc. więcej, niż na tradycyjnej lokacie sprawia, że pożyczki społecznościowe jako alternatywa dla inwestorów sprawdzają się bardzo dobrze.

Newtrader.pl

6 thoughts on “Platforma Europpa czyli Inwestowanie w Pożyczki Zabezpieczone Hipotecznie

  1. Zainwestowałem w Europpa.eu lipcu większa kwotę do grudnia było wszystko w porządku spłaty w terminie od stycznia zaczęły się schody od 3 miesięcy. Pożyczkobiorca nie spłaca i podobno jest brak z nim kontaktu

 1. Witam zainwestowałem w kilka pożyczek
  w europpa eu większośćć jest spłacana lecz jedna z pożyczek nie jest spłacana już od 3 miesięcy dotyczy spawarki światłowodowej

 2. hej tez mam problem z jedną pożyczka w europpa.eu ale jakoś pożyczkobiorca spłacił rate ale tez schody sie zaczynają..
  reszta pożyczek spłacana jak na razie .

 3. Ten od spawarki światłowodowej spłacił bo była dobra hipoteka wpisana, nie opłaca się nie spłacać. Aukcje bez gwarancji są lepiej oprocentowane ale czasami jest poślizgi w spłatach, te z gwarancją spłacane są punktualnie. Ja mam kilka pożyczek w europpa.eu i przyznam że jestem zadowolony. Szkoda tylko że tak mało nowych aukcji jest, bo chciałbym w inne też zainwestować, a interesują mnie zabezpieczone nieruchomością tylko.

 4. 5 lat inwestuje – kilkanaście pożyczek.
  Jest tak:
  Inwestuję tylko w zabezpieczone hipotecznie i z poręczeniem terminowej spłaty (oznaczone tarczą).
  Wszystkie raty co miesiąc – terminowo, żadnych opóźnień nie miałem.
  Parę lat temu były też pożyczki zabezpieczone hipoteką, bez poręczenia terminowej spłaty (bez tarczy) ale lepiej oprocentowane.
  Generalnie, po 5 latach wydaję dobrą opinię i czekam na możliwość inwestycji w euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.