niedziela, 03.03.2024

Kto może inwestować w kryptowaluty

W naszym kraju coraz więcej osób zastanawia się nad inwestowaniem swoich nadwyżek finansowych. Mamy do dyspozycji bardzo dużo instrumentów finansowych, które pozwalają nam na pomnażanie naszych oszczędności. Oczywiście każdy z nas ma swoje strategie inwestycyjne i różne podejście do ryzyka. Jedni zadowalają się niższym ale pewnym zyskiem, inni wolą zaryzykować by zwiększyć zyski. Osoby należące do tej drugiej grupy, od pewnego czasu mają nowy instrument inwestycyjny, dzięki któremu można sporo zarobić. Mówimy tu  kryptowalutach. Jednakże czy każdy może inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty należy do jednych z najbardziej ryzykownych sposobów na pomnażanie pieniędzy. Dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Mówimy tu o zdobyciu wiedzy, poznaniu strategii inwestycyjnych itp. Doskonale nadają się do tego konta DEMO, które oferowane są przez większość brokerów obsługujących nasze transakcje. Ale oprócz wiedzy, musimy mieć także kilka cech charakteru, które pozwolą nam na zarabianie. Od „skłonności do ryzyka” pisaliśmy już nieco wcześniej. Jeśli jej nie mamy tej cechy naszego charakteru, nie ma sensu byśmy inwestowali w kryptowaluty. Na pewno musimy też umieć szybko podejmować decyzję. Ceny kryptowalut zmieniają się nieustannie, a ich wartość zależy od wielu czynników. Musimy więc na podstawie wskazówek jakie będziemy mieli do dyspozycji podjąć decyzję czy pora na kupowanie kryptowalut czy też na ich sprzedaż.

Oczywiście inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wydatkami. Po prostu musimy je najpierw kupić, by później sprzedać je z zyskiem. Bitcoin za złotówki wcale nie jest tak powszechnie dostępny. Istnieje tylko kilka platform oferujących kryptowaluty za PLN. Depozytu możemy dokonać przelewem, kartą bankową lub poprzez bramkę płatności. Jeśli chcemy dużo zarabiać na naszych inwestycjach, musimy zainwestować odpowiednią kwotę pieniędzy. Oczywiście możemy wspomagać się dźwignią finansową, dzięki pożyczkom od brokera który obsługuje nasz rachunek, ale jest to ryzykowne, gdyż możemy szybciej stracić nasze pieniądze. A więc inwestycja w kryptowaluty jest dla tych osób, które posiadają wolne środków finansowych. Chociaż inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne, to musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest to instrument dla każdego. Ponadto jak podają statystyki, bardzo dużo osób traci pieniądze kupując Bitcoina czy inną kryptowalutę. Dlatego też zanim zdecydujemy się na zakup kryptowaluty, zastanówmy się, czy jest to inwestycja dla nas.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.