13 czerwca, 2024

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalutowa do handlu dźwignią?

0

Kryptowaluty w ostatnich czasach bardzo zyskują na popularności, a co za tym idzie przybywa również miejsc gdzie można tą internetową walutą handlować. Obecnie dostępnych jest kilkaset giełd kryptowalutowych natomiast w naszym artykule chcemy skupić się na giełdzie która oferuje oprócz standardowej wymiany krypto-dolar również dziesiątki pożytecznych dla inwestora narzędzi. Przedstawimy jej zalety ale również wady i ogólnie opiszemy najważniejsze cechy tej właśnie giełdy. 

Giełda kryptowalut KRAKEN

Zacznijmy jednak od tego czym są kryptowaluty. Otóż są to wirtualne pieniądze które powstają poprzez system kryptografii który polega na specjalnym szyfrowaniu danych oraz tworzeniu nowych jednostek które nazywane są po prostu monetami. Jest to bardzo skrócony opis, ale nieco rozjaśnia to tajemnicze określenie. Kryptowaluty wkroczyły w finansowy świat z rozmachem i dlatego powstają specjalne giełdy aby inwestorzy mogli dokonywać transakcji na kryptowalutach w sposób bezpieczny i legalny. Takim miejscem jest bez wątpienia giełda kryptowalut KRAKEN . Co wiemy na jej temat? Bez wątpienia jest to jedna z pierwszych giełd do handlu kryptowalutami, więc można również powiedzieć że jest bezpieczna.

KRAKEN została założona w 2011 roku przez spółkę Payward z siedzibą w San Francisco. Spółka ta działa w USA, Kanadzie oraz w Europie.  Aby zacząć inwestować na tej giełdzie należy założyć bezpłatne konto. Mamy tutaj dostęp do ponad 200 kryptowalut ale niewiele par krypto- krypto co jest z pewnością minusem w porównaniu do innych giełd kryptowalut. Kolejną rzeczą jaką warto wiedzieć to możliwość handlu kontraktami na kryptowaluty jak i istnieje tutaj obsługa walut fiat ale bez waluty polskiej. Na giełdzie tej jest również możliwość wymiany przy użyciu stablecoinów. Czym są stablecoiny? Są to tokeny płatnicze ściśle powiązane z tak zwaną wartością dobra pozostającego w obrocie na przykład tradycyjnej waluty lub na przykład złota. Jest to wartość 1:1 i przykładem może być USDC czyli stablecoin ściśle powiązany z dolarem amerykańskim. Jego wartość zawsze wynosi tyle i w danym momencie kosztuje 1 dolar amerykański. Wracając do giełdy KRAKEN warto również wspomnieć o 24 godzinnej obsłudze klienta jednak bez języka polskiego. 

Giełda KRAKEN – podsumowanie

 Giełda KRAKEN jest to jedna z najstarszych i najbezpieczniejszych giełd do handlu kryptowalutami. Aby rozpocząć inwestowanie na tej giełdzie należy założyć konto i prowadzić je aktywnie. Konto jest w całości darmowe, a specjalne zabezpieczenia oraz weryfikacja sprawiają że zarówno nasze dane jak i transakcje są w pełni chronione. Dodatkowy specjalny system wykrywający podejrzane transakcje reaguje na każdy ruch czekając w gotowości aby od razu reagować gdy coś “dziwnego” będzie działo się na naszym koncie. Giełda posiada fundusz gwarancyjny. Platforma do obsługi naszego konta, oraz aplikacja mobilna są bardzo przejrzyste i łatwe w obsłudze. Dlatego nawet początkujący inwestorzy nie będą mieć problemu aby szybko i sprawnie zacząć poruszać się po platformie. Natomiast istnieje również kilka minusów i jest wspomniana powyżej mała liczba dostępnych par kryptowalutowych co oznacza że jeśli ktoś chciałby zainwestować w mniej znane pary krypto to na tej giełdzie może mieć problem. Kolejnym minusem może być brak obsługi zarówno platformy jak i klienta w języku polskim. Może być to kłopotliwe w sytuacji gdy napotkamy jakieś skomplikowane utrudnienie i będziemy zmuszeni do kontaktu ze wsparciem klienta. Niemniej jednak są to wady które warto zaakceptować w imię bezpieczeństwa i profesjonalizmu jakie znajdziemy na giełdzie KRAKEN. Warto również wspomnieć o prowizjach jakie musimy zapłacić za handel kryptowalutami na KRAKEN i tutaj miłe zaskoczenie ponieważ są one jednymi z najniższych jakie musimy ponieść w porównaniu do innych giełd. Bez wątpienia jest to giełda która znajduje się w czołówce rankingów giełd kryptowalut.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.