czwartek, 07.12.2023

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Na pewno każdy z nas słyszał informacje o wielkich możliwościach, jakie dają nam kryptowaluty. Można na nich “zbić” ogromny majątek, jednakże z drugiej strony, możemy zainwestowane pieniądze stracić. Jednakże ryzyko jakie wiąże się z kryptowalutami nie odstrasza potencjalnych inwestorów, dlatego też postaramy się podać kilka przykładów w jaki na “krypto” można zarabiać.

Handel kryptowalutami

Ceny kryptowalut ustawicznie się zmieniają. Wystarczy przejżeć notowania i wykresy kryptowalutowe znajdujące się na wielu stronach internetowych, by przekonać się, że ceny Bitcoina, Litecoina, czy Dash są raz wyższe, a raz niższe. Możemy to wykorzystać i zacząć na kryptowalutach zarabiać. W jaki sposób? Po prostu musimy je sprzedać po wyższej cenie niż je kupiliśmy. Wydaje się to bardzo łatwe, jednakże w rzeczywistości jest to bardzo trudne. Albowiem nigdy do końca nie wiemy kiedy je kupić i kiedy je sprzedać. Ich cena zależy od bardzo wielu czynników, na które zupełnie nie mamy wpływu. Mówimy tu o informacjach płynących z rynku kryptowalut, o sytuacji makroekonomicznej, makropolitycznej, spekulacjach dużych graczy finansowych czy nawet o wypowiedziach wpływowych osób ze świata polityki i szeroko rozumianej finansjery. Dlatego handel kryptowalutami podobny jest do handlu na rynku FOREX czy na Giełdzie Papierów Wartościowych. Niby mamy te same dane co inni inwestorzy, ale każdy z nas może na ich podstawie wysnuć inne wnioski i inaczej zachowywać się w czasie handlu. A więc podsumowując – na handlu kryptowalutami można zarobić, jednakże jest to ryzykowny sposób inwestowania.

Wykopywanie kryptowalut

Twórcy wielu kryptowalut dali nam możliwość ich samodzielnego tworzenia – wykopywania. Oczywiście najbardziej opłacalne jest wykopywanie Bitcoina, gdyż jest to najpopularniejsza kryptowaluta. Gdy Bitcoin pojawił się na rynku, jego wykopywanie było stosunkowo proste i można go było tworzyć na zwykłych komputerach. Jednakże im więcej Bitcoinów powstawało, tym trudniej było go wykopać. Musieliśmy używać do tego celu specjalnych komputerów ze specjalnym oprogramowaniem, gdyż w innym wypadku wykopywanie nie było opłacalne. Dzisiaj także możemy wykopywać Bitcoiny, chociaż z każdym dniem staje się to coraz trudniejsze i samodzielnie praktycznie nie możemy tego robić. Ale możemy połączyć siły z innymi osobami by stworzyć tzw “kopalnie” gdzie możemy wytwarzać kryptowalutę wspólnymi siłami. Oczywiście musimy podzielić się też ewentualnymi zyskami gdy na kopaniu Bitcoina coś zarobimy.

Programy afiliacyjne do kantorów kryptowalut i giełd kryptowalutowych

Ta część tekstu skierowana jest do osób, które mają swoje strony internetowe, blogi, kanały na Youtubie czy też popularne profile w mediach społecznościowych. Otóż możne te wszystkie kanały informacyjne wykorzystać do zarabiania, wstawiając w nich linki do giełd kryptowalutowych czy kantorów kryptowalutowych. Jeżeli ktoś za pośrednictwem linku umieszczonego na naszej stronie, blogu itp zarejestruje się na giełdzie czy w kantorze, dostaniemy za to prowizję. Czyli im więcej osób się zarejestruje tym więcej zarobimy. Musimy jednak uważać i korzystać ze sprawdzonych programów afiliacyjnych. Często możemy dostawać propozycję umieszczenia linku prowadzącego do “niepewnej” strony, co po pierwsze może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, gdyż może ona okazać się nielegalna, a po drugie możemy nigdy nie otrzymać należnej nam prowizji.

Oczywiście istnieją jeszcze inne możliwości zarabiania na kryptowalutach. I co ciekawe stale powstają nowe, gdyż wyobraźnia nie ma granic i ciągle szukają oni nowych możliwości zarabiania. Warto więc “zagłębić” się w temat i spróbować zarabiać na kryptowalutach.

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.