25 maja, 2024

Jak mogę dowiedzieć się więcej o kryptowalutach?

0
crypto coins

Kryptowaluty na dobre zadomowiły się w portfoliach zarówno początkujących jak i doświadczonych inwestorów, a technologia blockchain nie przestaje odmieniać coraz to nowych obszarów naszego życia. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, solidna wiedza na temat kryptowalut staje się nieodzownym elementem naszej finansowej edukacji. W tym artykule porównamy kilka najpopularniejszych źródeł wiedzy na temat krypto, skupiając się na ich zaletach i wadach.

Twitter i inne media społecznościowe

Bardzo często jest tak, że pierwszym kontaktem z kryptowalutami są media społecznościowe. Zachęceni przeczytanymi historiami potężnych zysków, sami decydujemy się rozpocząć przygodę z krypto.

Największą zaletą platform takich jak Twitter jest to, że zapewniają nam one nieustanny dostęp do najświeższych informacji mogących mieć wpływ na zmianę kursu monet znajdujących się w naszym portfolio. Twitter ma jednak spory minus – roi się na nim od botów spamujących niskiej jakości materiały, które mogą namącić w głowie osobom dopiero stawiającym pierwsze kroki w świecie krypto.

Filmiki na Youtube

Youtube video

Youtube jest kolejną platformą pełną treści dotyczących kryptowalut. Pod pewnymi względami, Youtube ma zdecydowaną przewagę nad Twitterem – zamiast przeglądać krótkie tweety, możemy włączyć dłuższy materiał, który w bardziej dogłębny sposób przeanalizuje interesujący nas temat.

Niestety, Youtube ma jednak również poważną wadę – większość treści na jakie się tam natkniemy to nic innego jak tylko materiały promocyjne. Innymi słowy, youtuber zachwalający jakaś kryptowalutę najczęściej nie jest obiektywnym ekspertem, a zwyczajnym influencerem który za wszelką cenę stara się wcisnąć nam te monety i tokeny, za których promocję mu zapłacono.

Profesjonalna akademia krypto

Jeżeli na poważnie myślimy o inwestycjach w kryptowaluty, nie znajdziemy lepszego rozwiązania niż dedykowane platformy skupiające się na krypto-edukacji. Profesjonalna akademia krypto taka jak StarTrading Academy gwarantuje nam, że otrzymamy ogromną ilość wiedzy stworzonej przez obiektywnych ekspertów, pozbawioną treści marketingowych.

Ta profesjonalna akademia krypto oferuje dostęp do setek lekcji, kursów, ebooków i tutoriali przeznaczonych zarówno dla początkujących inwestorów jak i dla weteranów rynku krypto. Ponadto, korzystanie z takiej szkoły krypto zapewni Ci dostęp do najświeższych newsów i analiz, starannie wyselekcjonowanych pod kątem przydatności. To doskonała opcja dla poważnych inwestorów, wymagających czegoś więcej niż darmowe filmiki z Youtuba czy niskiej jakości tweety tworzone przez amatorów.

Wikipedia i Coinmarketcap

Chociaż strony takie jak Coinmarketcap i Wikipedia są powszechnie znane, to jednak pozostają bardzo niedoceniane, zwłaszcza przez początkujących inwestorów, którzy często wolą korzystać z treści przetrawionych przez samozwańczych ekspertów niż samemu zasięgnąć informacji u źródła.

Dzięki stronom pokroju Coinmarketcap, błyskawicznie dowiemy się wszystkich podstawowych danych na temat dowolnej kryptowaluty – poznamy jej datę stworzenia, obecną kapitalizację rynkową, liczbę tokenów w obrocie i wiele innych informacji. Co najważniejsze, jeden rzut oka na wykres pozwoli nam poznać historię danej monety i to czy rzeczywiście jest ona korzystną inwestycją.

Podsumowanie

Szeroki zakres dostępnych platform pozwala każdemu na wybór odpowiadającego mu źródła wiedzy na temat krypto. Zarówno początkujący jak i zaawansowani inwestorzy uzyskają podstawowe informacje na stronach takich jak Coinmarketcap. Niewybredni traderzy zadowolą się darmowymi treściami na Youtube czy Twitterze. Natomiast dla najbardziej wymagających inwestorów którzy poważnie myślą o kryptowalutach, niezrównanym narzędziem będą profesjonalne akademie krypto takiej jak StarTrading Academy.

Newtrader.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.