czwartek, 07.12.2023

Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne

Z każdej strony dostajemy propozycje inwestowania w kryptowaluty. W naszych mailach, reklamach itp proponuje się nam darmowe założenia konta na giełdach handlującymi kryptowalutami, ekstra doładowanie do naszego konta itd. Oczywiście podane są tam ogromne zyski, jakie możemy uzyskać kupując i sprzedając Bitcoiny czy inne kryptowaluty. Niestety nikt nie informuje nas w takich reklamach, jak bardzo ryzykowne jest handlowanie kryptowalutami. Jak podają statystyki, większość inwestorów traci swoje pieniądze na takim handlu. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Na początku musimy sobie wyjaśnić, że na kryptowalutach naprawdę możemy zarobić. I to całkiem dużo. Musimy po prostu kupić kryptowaluty i później drożej je sprzedać lub grać z dźwignią (np. tutaj). Jednakże problem polega na tym, że nigdy do końca nie wiemy, kiedy jest dobry czas na ich zakup a kiedy na ich sprzedaż. Dlaczego? Albowiem bardzo trudno określić, jak ich wartość będzie się zmieniać. Jeżeli popatrzymy na notowania kryptowalut online, z całą pewnością zauważymy, że wartości Bitcoina czy innych krypto zmieniają się cały czas. Wartość ta zależna jest od popytu i podaży. Jeśli ludzie chcą kupować – wtedy ich wartość wzrasta. Jeżeli chcą sprzedawać – ich wartość maleje.

Zainteresowanie kryptowalutami zależne jest od wielu czynników. Mówimy tu o czynnikach makroekonomicznych, politycznych czy nawet geograficznych. Na większość z nich nie mamy żadnego wpływu, więc nie możemy określić, kiedy jest najlepszy moment na zakup lub sprzedaż naszych kryptowalut. Ich wartość może też zmieniać się np po wypowiedziach ważnych osób ze świata finansów. Jeśli będą oni na ich temat wypowiadać się pozytywnie – ich wartość powinna wzrosnąć. Jeżeli natomiast wypowiedzi będą negatywne – prawdopodobnie ich wartość spadnie. I tak możemy jeszcze długo wymieniać. Nie ma się więc co dziwić, że kursy krypto ciągle się zmieniają. I zmieniać będą się zawsze. W związku z tym zawsze będzie istniało ryzyko, że wartość naszych kryptowalut spadnie. A wtedy poniesiemy stratę. A na pewno nikt nie lubi tracić swoich pieniędzy. Dlatego zanim kupimy pierwsze krypto zastanówmy się, czy rzeczywiście jest to najlepszy dla nas sposób na inwestowanie.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

1 thought on “Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne

  1. System XTB, a w nim macie wszystkie istotne rozwiązania, narzędzia i możliwość inwestowania w 25 par związanych z krypto. Głównie chodzi o to, żeby rozpocząć inwestowanie dopiero, mając doświadczenie. Jest demo, można spróbować różnych opcji, wykorzystać je. I na tym da się całkiem nieźle zarobić, ale mając odpowiednią wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.