czwartek, 07.12.2023

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty są to cyfrowe pieniądze, które są stwarzane na bazie algorytmu. Funkcjonują na zasadzie pełnej autonomii, niezależnie od tradycyjnych systemów bankowych i rządowych. Współcześnie online dostępnych jest kilka tysięcy kryptowalut, coraz popularniejszych i cenionych ze względu na bezpieczeństwo, szybkość i prostotę obsługi.

Kryptowaluty – jak to działa?

Kryptowaluty działają całkiem odmiennie niż waluty tradycyjne, nie posiadają również formy fizycznej. Można je jednak kupować oraz sprzedawać jak każde inne rodzaje aktywów. Za pomocą kontraktów CFD można także dokonywać transakcji opartych o ruchy cenowe kryptowalut.

Kryptowaluty, inaczej zwane walutą cyfrową lub wirtualną są alternatywnym sposobem transakcji internetowych. Są coraz popularniejsze, chociaż nie zyskały pełnej akceptacji profesjonalnych ekonomistów, jako, że ich wartość poddawana bywa dużym wahaniom i w związku z tym ich wiarygodność jest dość niewielka. Nie podlegają one ingerencji rządów czy zewnętrznych wpływów, co jest jednocześnie wadą i zaletą. Są jednak monitorowane za pomocą protokołu internetowego P2P. jednostki, które tworzą kryptowalutę są zaszyfrowanymi ciągami danych, zakodowanymi by reprezentować jedną, zdefiniowaną jednostkę. Wydobywane są za pomocą komputerów lub wyspecjalizowanych jednostek zwanych ASIC bądź też zespołów urządzeń złożonych z kilku kart graficznych z mocnym procesorem GPU. Więcej o kopaniu kryptowalut przeczytasz w tym wpisie.

Bitcoin i inne kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą i jak dotąd najbardziej znaną jest bitcoin. Powstał w 2009 roku i został wymyślony przez grupę nieznanych informatyków i matematyków, działających pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Dziś obok bitcoina działa ogromna ilość kryptowalut, spośród których najpopularniejsze to np. riddle, ethereum, bitcoin cash czy litecoin.
Kryptowaluty są przyszłością współczesnej polityki finansowej, jednak bliższej analizy wymaga kilka ich naczelnych zasad funkcjonowania. To waluty z potencjałem, jednak mają sporo potencjalnych ograniczeń, które powodują iż nie mogą one działać jak waluta tradycyjna.

Czy wiesz, że kryptowaluty można zdobywać za darmo?

Kryptowaluty można zarabiać w różny sposób. Począwszy od kopania, inwestycji aż po udział w tzw. akcjach airdrop. Można również korzystać ze specjalnych projektów, które pośrednio pomagają w otrzymywaniu wynagrodzenia za wykonywanie pewnych akcji. Jednym z takich programów jest Brave Browser, który jest przeglądarką internetową oferującą wiele innowacyjnych funkcjonalności – począwszy od blokowania reklam poprzez zarabianie kryptowalut na wyświetlaniu nieinwazyjnych reklam. Wynagrodzenie od Brave Browser otrzymuje się w tokenach BAT, które notowane są na wielu giełdach kryptowalut. Jeżeli chcesz zarabiać na Brave, pobierzesz z jednego z poniższych linków:

  1. Pobierz-Brave.pl – polski portal o Brave Browser
  2. Recenzja i download Brave na KryptoPoradnik.pl
Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.