czwartek, 07.12.2023

Co to jest Bitcoin

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o kryptowalutach. Pojawiły się one w obiegu kilka lat temu i miały zrewolucjonizować aktualny system monetarny. Jak na razie nie do końca się to sprawdza, ale kryptowaluty dały wielu osobom możliwość ogromnych zarobków. Wszystko przez rosnącą popularność krypto i ich ciągły wzrost cen. Wzrost ten zatrzymał się w ubiegłym roku, jednakże inwestorzy w dalszym ciągu mogą na kryptowalutach zarabiać. Pierwszą kryptowalutą jaka pojawiła się na rynku był Bitcoin. Jest on również najpopularniejszy. W związku z tym przyjrzymy się nieco bardziej tej kryptowalucie.

Bitcoin pojawił się w 2009 roku. Jego twórcą jest Satoshi Nakamoto, chociaż nie wiadomo do końca kim ta postać jest. Podejrzewa się, że jest to grupa osób, która kryje się pod tym pseudonimem. Była to pierwsza waluta, którą można było płacić tylko i wyłącznie w Internecie. Oczywiście pod warunkiem, że zaakceptują ją obydwie strony transakcji.  Pierwsza transakcja jaką opiewała na tę walutę dotyczyła zakupu pizzy. Początkowo wartość tej waluty była niewielka. Jednakże z biegiem czasu stawała się ona coraz bardziej popularna, a wiadomo, że jak na coś jest popyt to jej cena wzrasta. I tak w dniu 09 lutego 2011 roku, wartość Bitcoina osiągnęła 1 dolara. Ale już 02 czerwca tego roku było to 10 dolarów. 19 listopada 2013 roku było to już 1000 dolarów.  W roku 2018, czyli w roku gdy wartość tej kryptowaluty była najwyższa kupujący za jedną jej jednostkę musieli płacić około 20 000 dolarów amerykańskich, czyli można powiedzieć, że jej wartość była ogromna. Obecnie jej kurs spadł i za jedną jednostkę tej waluty płacimy nieco ponad 5 000 dolarów. Aktualną cenę 1 BTC sprawdzisz na stronie Ile Kosztuje Bitcoin.

Nikt nie wie jak będzie zachowywać się on w przyszłości, więc istnieje tu ogromna możliwość dużego zarobku – jeśli kurs waluty wzrośnie. Oczywiście możemy też stracić jeśli jej wartość spadnie. Odwiedź CryptoRunner, aby dowiedzieć się więcej o bitcoinie

Dlaczego Bitcoin jest taki popularny? Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze jest to waluta niezależna od banków, rządów i innych organów kontrolnych. A wiele osób ceni sobie taką niezależność. Po drugie możemy tą walutą płacić w coraz większej ilości punktów handlowych czy gastronomicznych. Po trzecie, jest to waluta bardzo bezpieczna. Jeżeli będziemy zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie związane są z przechowywaniem tej kryptowaluty, nikt nie powinien nam jej ukraść i nie możemy jej też zgubić. Po czwarte wreszcie transakcje za pomocą Bitcoinów są proste do wykonania i odbywają się praktycznie w czasie rzeczywistym. Nie ma tu też kosztów związanych z wykonaniem przelewu, co przy transferach międzynarodowych jest bardzo istotne.

Jaka przyszłość czeka Bitcoina? Trudno do końca powiedzieć. Część ekspertów twierdzi że będzie się on w dalszym ciągu rozwijał i powoli zyskiwał na popularności, a część mówi, że powoli będzie on zanikał, gdyż przegra on walkę z tradycyjnymi metodami płatności. Gdzie jest prawda? Tego nie wiemy. Jednakże będziemy się przyglądać jak wygląda sytuacja związana z tą kryptowalutą.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.