13 czerwca, 2024

Dlaczego początkujący inwestor powinien korzystać z konta DEMO

0

Handlowanie akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych to doskonały sposób na pomnożenie swoich pieniędzy. Jednakże gdyby to był łatwy sposób, to na Świecie żyli by tylko bogaci ludzie, gdyż każdy inwestował by w ten sposób. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Jak podają różnego rodzaju statystyki, większość inwestorów, zwłaszcza tych początkujących, traci swoje pieniądze. Dlatego też, do handlu akcjami należy się w odpowiedni sposób przygotować. Mówimy tu o zdobyciu odpowiedniej wiedzy, która pozwoli nam na sprawnym ocenianiu sytuacji. Jednakże sama teoria nie wystarczy. Można oczywiście uczyć się na swoich błędach i handlować po utrwaleniu naszej wiedzy, ale jest to dosyć ryzykowne. Dlatego idealnym rozwiązaniem może okazać się konto DEMO, założone na platformie służącej do handlowania akcjami.

Czym jest konto DEMO. Jest to wirtualne konto, na którym mamy do dyspozycji wirtualne środki, za pomocą których możemy kupować i sprzedawać wirtualne akcje. Dzięki temu, możemy uczyć się w praktyce jak wygląda handel. Bez względu na to, jak duże błędy będziemy popełniać, nasze pieniądze będą bezpieczne, gdyż stracimy tylko te wirtualne. Oczywiście jeśli będziemy inwestować dobrze i „zarobimy” na naszym realnym koncie nie pojawią się pieniądze.

Konto DEMO to nie tylko nauka wszystkich zasad jakie obowiązują na Giełdzie Papierów Wartościowych. Możemy testować nasze strategie, ustalać limity jakich możemy sięgać itp. To także doskonały sposób na poznanie strony internetowej, za pośrednictwem której chcemy handlować. Jak wiadomo, decyzje związane ze sprzedażą czy kupnem akcji musimy podejmować błyskawicznie, więc nie możemy zastanawiać się, gdzie na stronie internetowej znajdują się poszczególne funkcje. Jeśli konto DEMO założymy na kilku platformach, będziemy mieli szansę na znalezienie tej, która najbardziej będzie nam odpowiadać.

W momencie gdy na koncie DEMO jesteśmy w stanie zarabiać wirtualne pieniądze, możemy próbować swoich sił na realnym rynku. Ale w tym momencie musimy pamiętać, że chociaż na pierwszy rzut oka konto DEMO i konto realne wyglądają tak samo, to jednak handel nieco będzie się różnił. Albowiem w grę wchodzą tu prawdziwe pieniądze, co na pewno podniesie nam nieco ciśnienie. Dlatego też wszystkie decyzje będą związane z nerwami, co nie zawsze działa na nas korzystnie. Dlatego też mówi się, że handel na Giełdzie jest zajęciem ryzykownym i dla ludzi o mocnych nerwach. By zmniejszyć ryzyko, załóżmy konto DEMO, trenujmy, testujmy, a zminimalizujemy ryzyko utraty naszych pieniędzy, a zwiększymy szansę na spory zarobek.

Marcin
Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.