13 czerwca, 2024

Dlaczego inwestorzy powinni korzystać z kont DEMO

0

Każdy specjalista powie nam, że inwestorzy którzy chcą pomnażać swój majątek, muszą spełnić kilka podstawowych warunków, aby pieniędzy nie stracić. Niezbędna jest więc odpowiednia wiedza, czy też wystarczająca ilość środków, by móc kupować akcje, waluty czy kryptowaluty. Ale aby nie popełniać błędów inwestycyjnych, potrzebne jest też coś więcej – doświadczenie. Jednakże trudno jest je zdobyć bezpośrednio na giełdach. Jednakże mamy instrument, dzięki któremu możemy nabyć pewne doświadczenie, bez ryzyka że stracimy nasze pieniądze. Tym instrumentem są konta DEMO.

Czym jest konto demonstracyjne (DEMO)

Najprościej rzecz mówiąc jest to wirtualne konto stworzone przez właściciela serwisu na którym możemy handlować różnymi instrumentami finansowymi. Gdy założymy w takim wirtualnym świecie swój rachunek, dostaniemy do naszej dyspozycji pewną kwotę pieniędzy (wirtualnych), by wykorzystać je do transakcji. Możemy za ich pośrednictwem kupować walory, by później sprzedać je z zyskiem. Oczywiście nie są to realne zakupy, gdyż konto DEMO to świat wirtualny. Dlatego więc jeśli popełnimy błędy (co początkującym inwestorom zdarza się bardzo często), to nie będą one dla nas miały przykrych konsekwencji. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że jeżeli inwestując na rynku DEMO zarobimy, także nie będziemy mogli wypłacić naszego zysku.

Dlaczego warto założyć konto demonstracyjne (DEMO)

A teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego warto założyć konto demonstracyjne. Otóż po pierwsze, będziemy mogli zapoznać się z platformą, na której zamierzamy inwestować. Wbrew pozorom, jest to bardzo ważne, gdyż decyzje związane ze sprzedażą czy kupnem walorów musimy podejmować bardzo szybko. Nie mamy wtedy czasu na zastanawianie się gdzie możemy to zrobić, tylko działać musimy niemal automatycznie. Nabierając doświadczenia na koncie DEMO, poznajemy dokładnie platformę by później wszystko wykonywać bez zastanowienia. Warto też założyć konta demonstracyjne na kilku platformach, gdyż dzięki temu „odkryjemy” która jest dla nas najlepsza. Drugim powodem dla którego założyć konto DEMO jest dla nas „poligonem doświadczalnym” dzięki któremu dowiemy się, jak funkcjonują poszczególne rynki. Po trzecie, dzięki kontom demonstracyjnym, możemy zaoszczędzić nasze pieniądze. Istnieje ogólny pogląd, że jeśli ktoś nie potrafi zarobić na koncie DEMO, nie ma co zakładać realnego konta, bo tylko straci swoje pieniądze. A więc nie ma sensu tego robić, bo gdy jeszcze dojdą emocje związane z realnymi zakupami, na pewno nie odzyskamy swoich środków. Konta demonstracyjne pozwolą nam wybrać najlepszą dla nas strategię, by zastosować ją w realu.

Czy można inwestować bez treningu na kocie DEMO? Oczywiście że tak. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Na pewno nie. A wszystko dlatego, że inwestując od razu w realnym świecie narażamy się na ogromne ryzyko. Bez doświadczenia, bez odpowiedniej strategii, istnieją bardzo małe szanse na pomnożenie swoich pieniędzy. Dlatego jeśli zastanawiasz się czy nie kupić akcji czy waluty, najpierw załóż konto DEMO na jakiejś platformie. Dzięki temu, prawdopodobieństwo że odniesiesz inwestycyjny sukces znacznie się zwiększy.

Marcin
Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.