wtorek, 18.05.2021

Okres bezodsetkowy – jak z niego korzystać

Banki to instytucje które są nastawione na zysk. W związku z tym, trudno znaleźć oferty, w których dostajemy z banków coś za darmo. Jednakże jeśli dobrze się przyjrzymy, to możemy takie znaleźć. Doskonałym przykładem może tu być karta kredytowa. Bo chociaż uważa się, że karta kredytowa jest jednym z najdroższych kredytów, to jednak przy odpowiednim jej stosowaniu, możemy dzięki niej darmową pożyczkę. Jak to zrobić? Zaraz wyjaśnimy. 

Aby skorzystać z darmowej pożyczki dzięki karcie kredytowej, musi używać karty kredytowej tylko do transakcji bezgotówkowych. Czyli mówiąc inaczej, powinniśmy używać karty tylko do zakupów. Możemy je wykonywać w sklepach stacjonarnych lub w internetowych. Drugim warunkiem uzyskania darmowej pożyczki dzięki karcie kredytowej, jest spłata całego zadłużenia w ciągu tzw. “okresu bezodsekowego”. W zależności od banku, może on wynosić od 50 do 58 dni, a informację o jego długości znajdziemy w umowie, jaką podpiszemy z bankiem. Jeżeli ktoś nie jest pewien kiedy powinniśmy spłacić zadłużenie, powinniśmy od razu gdy dostaniemy wyciąg z banku zapłacić całą kwotę jaka na nim widnieje. Będziemy mieli w takim wypadku pewność, że transakcja zostanie dokończona na czas i bank nie naliczy nam żadnych odsetek. 

Z darmowej pożyczki związane z kartą kredytową nie skorzystamy, jeśli będziemy wybierać za jej pośrednictwem pieniądze z bankomatu, a także jeśli nie spłacimy całego zadłużenia w okresie bezodsetkowym. W takim wypadku, bank będzie naliczał nam odsetki, które nawiasem mówiąc są bardzo wysokie. Dlatego należy dobrze się zastanowić, czy jest to dla nas opłacalne. Musimy też powiedzieć, że spłata zadłużenia w okresie bezodsetkowym, nie zwalnia nas z opłat za wydanie karty czy jej użytkowanie. Jednakże wiele banków zwalnia nas z tych opłat, gdy w danym miesiącu wykonamy odpowiednią ilość transakcji. 

Ktoś może powiedzieć, że dzięki darmowej pożyczce jaką daje nam odpowiednie stosowanie karty kredytowej nie zaoszczędzimy zbyt dużo. Ale nawet niewielkie kwoty z każdego miesiąca, po dodaniu stworzą całkiem przyzwoitą sumę. Dlatego warto z takiej opcji skorzystać, gdyż w innym przypadku ciężko jest z banku dostać darmową pożyczkę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.