13 czerwca, 2024

Czy w banku dostaniemy pożyczkę na oświadczenie

0

Klienci firm pozabankowych doskonale wiedzą, że uzyskanie w nich pożyczki jest bardzo proste, a wszystkie formalności są uproszczone do minimum. Nie musimy przede wszystkim dostarczać do parabanków dokumentów, które mają za zadanie udokumentowanie naszych dochodów. Na pewno jest to duże ułatwienie dla każdego, kto ubiega się o pożyczkę. A jak sprawa udokumentowania dochodów wygląda w momencie ubiegania się o pożyczkę w banku. Czy możliwa jest pożyczka bez zaświadczenia o dochodach?

Konkurencja jaka panuje na rynku międzybankowym sprawiła, że banki robią wszystko, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Jednym z elementów tej „wojny” jest upraszczanie formalności. W związku z tym, w niektórych bankach możemy dostać pożyczkę bez udokumentowania naszych dochodów. Oczywiście nie dostanie jej każdy, ale po spełnieniu kilku warunków jest to możliwe.

Banki udzielają pożyczek bez zaświadczeń dla osób, które mają w nich swoje konta osobiste. Niezmiernie ułatwia to obliczenie tzw. zdolności kredytowej, która często decyduje o tym czy dostaniemy pożyczkę. Osoba która analizuje nasz wniosek może łatwo sprawdzić, jakie mamy miesięczne wpływy na rachunek, czy tez jakie stałe płatności musimy opłacać. Kolejnym elementem związanym z uzyskaniem takiej pożyczki jest pozytywna historia kredytowa zgromadzona w Biurze Informacjo Kredytowej. Z całą pewnością będziemy też musieli podpisać specjalne oświadczenie o naszych dochodach. Dlatego często mówi się, że jest to pożyczka na oświadczenie.

Czy bez zaświadczeń możemy pożyczyć dużo pieniędzy? To zależy od kilku czynników. Jeśli bank nas zna, tzn. mamy w nim konto, korzystaliśmy w nim wcześniej z kredytów i spłacaliśmy je na czas, mamy szanse pożyczyć bardzo duże kwoty a spłatę możemy rozłożyć na wiele lat. Jeśli jednak nie jesteśmy stałymi klientami banku który oferuje pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, możemy maksymalnie pożyczyć kilka tysięcy złotych.

Czy warto skorzystać z pożyczki na oświadczenie? Na pewno jest to ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze bez większych formalności. Wiele osób może też mieć problem z udokumentowaniem swoich dochodów. Dla nich więc taka oferta jest opcją idealną. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj są to pożyczki droższe, gdyż dla banku są one bardziej ryzykowne. Dlatego musimy zastanowić się, czy warto płacić nieco więcej, by dostać pożyczkę szybciej i z mniejszą ilością dokumentów.

Marcin
Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.