niedziela, 03.03.2024

Jak zarabiać na kontach bankowych

Uważa się powszechnie, że banki to instytucje, które zrobią wszystko, by od swoich klientów „wyciągnąć” jak najwięcej pieniędzy. Ale okazuje się, że i klienci mogą zarabiać na bankach. A wszystko przez ogromną konkurencję, jaka panuje na rynku bankowych. Poszczególne instytucje bankowe, chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów i aby to zrobić proponują nam różnego rodzaju promocje, które mają nas nakłonić do skorzystania z konkretnej oferty. Zarabiać w ten sposób możemy na różne sposoby. Poniżej podamy kilka sposobów zarabiania dzięki umiejętnemu korzystaniu z kont bankowych. Mamy nadzieję, że dzięki tym sposobom w naszych portfelach znajdzie się nieco więcej pieniędzy.

Aby zarabiać na koncie w banku, musimy to konto założyć. I okazuje się, że już za samo założenie konta możemy otrzymać jakieś premie. Może to być premia pieniężna która pojawi się na rachunku, nagroda rzeczowa (np. tablet) lub też bon na zakupy do jakiegoś sklepu. Wysokość nagrody pieniężnej może być różna i może wahać się od 50 do nawet 400 zł. Podobne wartości mogą mieć talony które banki mają do zaoferowania. Musimy pamiętać, że takie nagrody mogą otrzymać nowi klienci banku. Ale czy oznacza to, że ci którzy mają konto w jakimś banku nie mogą na nim zarabiać? Oczywiście że nie. Możemy otrzymać od naszego banku jakieś gratyfikacje gdy będziemy konto polecać innym. Jeśli ktoś zdecyduje się na założenia rachunku z naszego polecenia możemy dostać za każdego poleconego nawet 200 zł. Oczywiście musi on spełnić określone warunki, które są określone w regulaminie promocji.

Zarabianie na bankowych konta nie wiąże się tylko z „żywą gotówką”. Możemy też zarabiać oszczędzając na ulgach czy zniżkach jakie banki oferują swoim klientom. Może się np. okazać, że po założeniu konta będziemy mogli korzystać za darmo z wszystkich bankomatów w kraju. Możemy też mieć możliwość uzyskania lepszych warunków kredytowych w momencie gdy ubiegamy się o pożyczkę. Moglibyśmy tak długo wymieniać gdyż możliwości jakie ma bank do zachęcania nas w promocjach jest bardzo dużo.

Powiedzmy więc ile możemy zarobić dzięki promocjom związanych z kontami bankowymi. Okazuje się, że mogą to być spore kwoty. Są osoby które w ten sposób miesięcznie „dorabiają” sobie do 1000 zł miesięcznie. Oczywiście wymaga to sporej uwagi w „poszukiwaniu” promocji a następnie samokontroli, by spełnić wszystkie warunki promocji. Jednakże dla takich pieniędzy chyba warto poświęcić trochę czasu by później cieszyć się dodatkowymi środkami. Pamiętajmy, że możemy w danej chwili posiadać kilka kont w banku. Pamiętajmy też, że w momencie gdy skończy się promocja w danym banku, powinniśmy konto zamknąć (jeśli nie chcemy z niego korzystać), by mieć możliwość ponownego korzystania z kolejnej oferty, jeśli się taka pojawi.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.