wtorek, 21.03.2023

Jak wybrać najlepsze konto bankowe

Wcześniej czy później każdy z nas stanie przed dylematem, związanym z wyborem konta bankowego. Praktycznie każdy pracodawca wymaga abyśmy go posiadali, gdyż zapłata za naszą pracę w gotówce praktycznie nie ma już miejsca. Wszelkie tego rodzaju płatności dokonywane są za pomocą przelewów bankowych, więc odbiorca pieniędzy musi w jakimś banku mieć rachunek. Z jednej strony, mamy ogromny wybór jeśli chodzi o konta, gdyż praktycznie każdy bank ma je w swojej ofercie. Jednak z drugiej strony, nadmiar ofert może nam nieco “zamieszać” w głowie i możemy mieć problem, by wybrać to konto, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Na co zwrócić więc uwagę, aby wybrać najlepszy rachunek? Oto kilka porad.

 

Zanim zdecydujemy się na wybór najlepszego konta dla nas, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, jakie usługi związane z kontem będą nam potrzebne. Po drugie, czy chcemy mieć konto darmowe czy możemy coś za nie płacić. I po trzecie, czy chcemy mieć dostęp mobilny do konta czy też nie. Jeżeli już znamy odpowiedzi na te pytania, możemy zacząć “poszukiwania”.

 

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to zazwyczaj posiadacze rachunków bankowych chcą wypłacać pieniądze z bankomatów, wykonywać przelewy, składać stałe zlecenia itp. I zdecydowana większość banków na te usługi udostępnia. Niestety nie we wszystkich bankach będa one za darmo. I tutaj musimy od razu dać sobie odpowiedź na drugie pytanie. Czy chcemy za konto płacić czy też nie. Jeżeli nie, musimy szukać banku który te podstawowe usługi ma za darmo i to w jak największej ilości. Obecnie każdy banku musi oferować swoim klientom darmowe konto, jednakże istnieją tu ograniczenia co do ilości wykonywanych przelewów czy wypłat z bankomatów. Ale w dalszym ciągu można znaleźć konta, zwłaszcza obsługiwane przez Internet, gdzie przelewy czy wypłaty z bankomatów są za darmo. I tutaj musimy sobie odpowiedzieć na trzecie pytanie. Jak z naszego konta chcemy korzystać. Czy interesuje nas bankowość mobilna czy internetowa, czy może jesteśmy tradycjonalistami i będziemy chodzić do oddziałów banków by pobierać pieniądze czy zlecać przelewy. Na pewno korzystanie z nowoczesnych technologii pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy na opłatach, gdyż większość z nich banki w tym systemie oferują za darmo. Natomiast jeśli chcemy korzystać z konta “po staremu”, musimy liczyć się z pewnymi kosztami.

 

Wybór kont bankowych jest niezmiernie duży. I to jest dla nas doskonała wiadomość. Albowiem dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy taki rachunek, który będzie odpowiadał nam pod względem kosztów, zakresu usług i dostępu do naszych pieniędzy.  

 

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.