wtorek, 25.02.2020

Kto powinien wykupić polisę na życie

Dla wielu osób polisa na życie to niepotrzebny wydatek z którego nie warto korzystać. Tymczasem w wielu przypadkach może ona okazać się „ostatnią deską ratunku”, która pomoże w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

Na początku wyjaśnijmy może czym jest polisa na życie. Otóż jest to umowa pomiędzy osobą ubezpieczoną a towarzystwem ubezpieczeniowym, na mocy której ubezpieczony będzie wpłacał określoną kwotę na konto towarzystwa, a w zamian za to, w przypadku naszej śmierci, osoby upoważnione przez ubezpieczonego otrzymają określoną w niej kwotę. Ubezpieczenie może być zawarte na różne kwoty w zależności od naszych preferencji. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że im wyższa będzie suma ubezpieczeniowa, tym wyższą składkę będziemy musieli wpłacać. Składka ta zresztą zależy też i od innych czynników. Mówimy tu o wieku osoby która wykupuje polisę na życie, od wykonywanego zawodu czy nawet od naszego hobby. Ponadto, możemy rozszerzyć zakres ubezpieczenia, dzięki czemu towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci także pieniądze w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Jednakże w takim wypadku, podniesiona zostanie wysokość naszych składek.

Zastanówmy się, kto powinien posiadać polisę na życie. Najprościej można by powiedzieć, że każdy, ale niestety jest to niemożliwe. Nie każdego bowiem stać na taki wydatek. Jednakże każda osoba, która jest głównym żywicielem rodziny lub osoba, której dochody są najbardziej zasilają domowy budżet, powinna o wykupie polisy pomyśleć. Dlaczego? Otóż w przypadku naszej śmierci, nasza rodzina pozostanie bez przychodów lub będą one niewielkie. Wypłata świadczenia z tytułu posiadanej polisy pozwoli spokojną pod względem finansowym egzystencję i da czas na znalezienie pracy lub innego źródła finansowania. Tym bardziej, że z reguły firmy ubezpieczeniowe wypłacają pieniądze szybko i bez żadnych skomplikowanych procedur. Polisę na życie powinny też posiadać osoby, które nie chcą narażać swoich najbliższych na koszty związane z pogrzebem. Wbrew pozorom są one dosyć wysokie i nie zawsze nasza rodzina musi takie pieniądze posiadać. Wypłata pieniędzy z polisy pozwoli na bezproblemowe przygotowanie uroczystości.

Polisy na życie znajdują się w ofercie większości firm ubezpieczeniowych. Dlatego też zanim zdecydujemy się na jej zakup, dobrze przeanalizujmy jak najwięcej ofert. Przede wszystkim zapoznajmy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie zapisane są dokładnie przypadki kiedy pieniądze będą nam wypłacone, a kiedy spotkamy się z odmową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.