niedziela, 11.04.2021

Jakie koszty związane są z funkcjonowaniem pomocy drogowej

Dla wielu osób wydaje się, że biznes jakim jest świadczenie usług związanych z pomocą drogową jest stosunkowo prosty. Wystarczy mieć samochód (lawetę) na który będziemy wciągać uszkodzony pojazd i praktycznie sprawa jest załatwiona a pieniądze lecą do naszej kieszeni. Tymczasem nie wygląda to tak do końca kolorowo. Albowiem biznes ten generuje spore koszty, zwłaszcza gdy chcemy go rozkręcić.

Abyśmy mogli świadczyć usługi związane z oferowaniem pomocy drogowej przede wszystkim musimy mieć specjalistyczny pojazd, którym będziemy samochody transportować. Co ważne, jeden taki samochód może nie być wystarczający, więc powinniśmy ich mieć w naszej firmie kilka. A ich ceny są dosyć duże, albowiem muszą one mieć na swoim wyposażeniu kilka niezbędnych dodatków, jak chociażby wciągarkę. Samochody te muszą także być wyposażone w odpowiednie narzędzia do naprawy, gdyż czasami usterkę możemy usunąć “na miejscu”. Do kosztów związanych z samochodami musimy wliczyć koszty paliwa, serwisów ubezpieczenia itp. A więc jest to każdego roku dosyć poważny wydatek.

Samochody oczywiście muszą mieć kierowców. I to takich, którzy znają się nie tylko na kierowaniu pojazdem, ale także na mechanice. A wiadomo, że tacy fachowcy chcą dobrze zarabiać, więc dla biznesu są dosyć dużym kosztem.

Ponieważ na tym rynku istnieje spora konkurencja, aby “przebić się” należy ponosić dosyć duże koszty związane z marketingiem i reklamą. Nasza firma musi być “rozpoznawalna” na rynku, a jej adres internetowy musi znajdować się wysoko w wyszukiwarkach internetowych. W związku z tym musimy ponosić określone koszty, które wcale nie są małe.

Oczywiście nie możemy zapominać o podatkach czy składkach na ZUS. One także są dosyć istotnym elementem jeśli chodzi o koszty związane z prowadzeniem biznesu. Nie inaczej jest także w przypadku oferowania usług związanych z pomocą drogową.

Jak widać, koszty związane z prowadzeniem tego biznesu są duże. I nie możemy się dziwić, że i ceny za takie usługi nie należą do najniższych. Ale na pewno może to być biznes opłacalny, gdyż samochodów na naszych drogach stale przybywa, a wiadomo, że od czasu do czasu będą się one psuły.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta Berlin

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.