niedziela, 11.04.2021

Czy lawety można kupić na kredyt

Prowadzenie każdej działalności gospodarczej wymaga od nas stałych inwestycji. Tylko dzięki temu możemy utrzymać się na rynku i “walczyć” z konkurencją. Nie inaczej wygląda sprawa, gdy prowadzimy biznes związany z pomocą drogową. Także i w tym wypadku musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez inwestycji będzie ciężko zdobyć i utrzymać klientów. Ale co zrobić, gdy brakuje nam w danym momencie środków, by inwestycję przeprowadzić. Czy możemy kupić lawetę korzystając z bankowych kredytów?

Dla banków prowadzenie firmy oferującej pomoc drogową jest takim samym biznesem jak każdy inny. A więc z całą pewnością mamy szansę na kredyt ale pod warunkiem, że spełnimy wszystkie wymagania bankowe. Co do nich należy? Przede wszystkim musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, bank musi być pewny, że pieniądze które nam pożyczy, wrócą do tej instytucji na czas. Wobec tego będą sprawdzane przychody naszej firmy, koszty jakie ponosimy itp.

Na pewno bank zwróci uwagę na to jak długo firma działa na rynku, na jej majątek, ilość zatrudnionych w niej osób itp. Jak więc łatwo się domyśleć, w lepszej sytuacji jeśli chodzi o kredyt są firmy, które już od jakiegoś czasu funkcjonują na rynku. W przypadku nowych firm, sprawa będzie nieco bardziej skomplikowana. Na pewno trzeba będzie przygotować odpowiedni biznes plan, w którym będziemy mogli udowodnić, że nasza nowo powstała firma ma szansę na wejście na rynek i na utrzymanie się na nim. Z całą pewnością będziemy musieli liczyć się też z tym, że taki kredyt na rozpoczęcie działalności będzie nieco droższy od kredytu inwestycyjnego, gdyż dla banku jest on po prostu bardziej ryzykowny.

 

Aby uzyskać w banku kredyt na zakup lawety do transportu samochodów, z całą pewnością będziemy musieli mieć dobrą historię kredytową. Jest ona sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie trafiają wszelkie dane o kredytach czy poręczeniach od osób fizycznych jak i od firm. Jeżeli banki zauważą, że mieliśmy lub mamy problemy z terminową spłatą naszych zobowiązań, mogą nam kredytu odmówić. Jeśli nigdy nie oddawaliśmy długu z opóźnieniem – z kredytem na lawetę nie powinno być problemu.

Na pewno kredyt dla firm oferujących pomoc drogową jest jak najbardziej możliwy. Oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków. Dlatego jeśli chcemy zainwestować w naszą firmę, a nie mamy na to wystarczających środków, skierujemy nasze kroki do banku, który pomoże w rozwoju naszego biznesu.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta Świecko 24h

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.