niedziela, 11.04.2021

Co ma wpływ na koszty wynajęcia lawety

Zdecydowana większość z nas, nie lubi przepłacać. Mówimy tu zarówno o zakupach w sklepach czy o korzystaniu z różnego rodzaju usług. Zazwyczaj szukamy opcji najtańszych, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej jakości usług czy towarów. Jak łatwo się domyśleć, cena jaką musimy za coś płacić, jest uzależniona od wielu czynników. Podobnie jest w przypadku korzystania przez nas z pomocy drogowej. Musimy czasem z niej korzystać, gdy nasz pojazd zepsuje się i nie możemy samodzielnie się nim poruszać. Zastanówmy się więc co wpływa na koszty wynajęcia lawety.

Zdecydowanie największy wpływ na rachunek jaki dostaniemy od firmy oferującej pomoc drogową jest liczba kilometrów, jaką laweta musi przejechać do warsztatu samochodowego. Im jest jest ich więcej, tym musimy zapłacić więcej. Drugim elementem wpływającym na koszty wynajmu lawety jest masa naszego samochodu. W tym przypadku także wszystko jest proste – im samochód więcej waży, tym musimy zapłacić więcej.

Nie wszyscy zdają sobie także sprawę z tego, że na koszt wynajęcia lawety wpływa także miejsce, z którego nasz pojazd musi być odholowany. Jeżeli jest to łatwo dostępne miejsce – zapłacimy mniej. Jeżeli jakieś leśne bezdroża – nasz rachunek za taką usługę będzie wyższy. Wiele firm oferujących pomoc drogową, ma różne stawki za swoje usługi, które są różne dla usług świadczonych w dzień i dla usług świadczonych w godzinach nocnych. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o dni powszednie i dni świąteczne. Za usługę wykonywaną w nocy i w dni powszechnie wolne od pracy, zazwyczaj musimy zapłacić nieco więcej.

Na koszty jakie musimy ponieść gdy korzystamy z usług pomocy drogowej wpływa kilka czynników. Na szczęście konkurencja na tym rynku jest dosyć duża i w związku z tym, firmy które oferują tę usługę nie mogą ciągle podnosić swoich cen. A my musimy po prostu poszukać takiej oferty, która będzie najtańsza, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego poziomu jakości.

Artykuł powstał przy współpracy z laweta z Hamburga

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.