wtorek, 15.10.2019

Ministerstwo Finansów w 2019 roku będzie pracować na reformą podatków dochodowych

Jak zapowiedziała Minister Finansów Teresa Czerwińska, w 2019 roku rozpoczną się prace nad reformą podatków dochodowych. Pakiet zmian ma być gotowy do końca 2019 roku. Jak mówi Minister Finansów prace będą trwały nad trzema aspektami: Podatkiem PIT, opodatkowaniem działalności gospodarczej, a także podatkiem od zysków kapitałowych. Przyszły rok to zapowiadane prace koncepcyjne. Najpierw mają zostać zebrane opinie i doświadczenia, później będzie przygotowany projekt zmian, który zostanie poddany konsultacjom i w końcu w roku 2020 mogłyby ruszyć prace legislacyjne.

Nie wiadomo dokładnie kiedy zostanie powołany zespół zajmujący się tym zagadnieniem, ale jeśli do tego dojdzie z pewnością czeka go wiele prac. Polski system podatkowy jest skomplikowany, dlatego zwłaszcza osoby prowadzące działalność gospodarczą mają często kłopoty z jego interpretacją. Miejmy nadzieje, że po przeprowadzonych zmianach (o ile do nich dojdzie), wszystkie przepisy podatkowe będą bardziej klarowne, co z całą pewnością ułatwi życie zarówno zwykłemu Kowalskiemu, jak i osobie prowadzącej działalność gospodarczą.

Newtrader.pl

Portal Newtrader.pl jest serwisym publikującym aktualne informacje ze świata finansów. Naszym celem jest dostarczenie czytelnikom rzetelnych wiadomości oraz prezentacji najróżniejszych produktów finansowych - rachunków inwestycyjnych, kont bankowych, kredytów, pożyczek pozabankowych i innych.
Newtrader.pl

Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.