środa, 20.10.2021

Jak nie przepłacać za urlop

Urlop to jeden z najbardziej wyczekiwany czas w każdym roku. Chcemy odpocząć od codziennych obowiązków, poznać nowe miejsca, nowych ludzi i nabrać sił na kolejne miesiące pracy. Jednakże każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wyjazd na wakacje wiąże się z wydatkami. W związku z tym nie każdego z nas stać na wakacje lub tak nam się przynajmniej wydaje. Tymczasem jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, możemy znacznie obniżyć koszty urlopu. W jaki sposób – postaramy się to wyjaśnić. 

Aby nasz urlop nie zrujnował naszego domowego budżetu, musimy o nim pomyśleć już kilka miesięcy wcześniej. Zaczynamy od transportu. Zwłaszcza jeśli wybieramy się poza granice naszego kraju i musimy skorzystać z samolotu. Jeżeli zaczniemy szukać biletów odpowiednio wcześniej, mamy szansę kupić je naprawdę tanio. Linie lotnicze często ogłaszają różnego rodzaju promocje z których będziemy mogli skorzystać – ale promocje takie są ogłaszane na kilka miesięcy przed datą wyjazdu. Dlatego już wtedy szukajmy okazji na pierwsze oszczędności. Kolejnym punktem na naszej liście powinien być nocleg. I tutaj znowu czas odgrywa ważną rolę. Jeśli zarezerwujemy sobie hotel lub apartament kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem, nasze oszczędności mogą sięgać nawet 50%. Będzie to więc spora kwota, po którą na pewno “warto się schylić”. Podobnie wygląda sprawa z rezerwacją biletów na różnego rodzaju atrakcje. Kupując je wcześniej – mamy szansę na oszczędności. 

Kolejną ważną częścią naszych urlopowych wydatków jest jedzenie. Jeść i pić musimy, ale ponownie wiąże się to z wydatkami. Ale i tutaj możemy szukać sposobów na ich zmniejszenie. Jeżeli samodzielnie będziemy przygotowywać tylko jeden posiłek dziennie (np śniadanie), ponownie w naszym portfelu pozostanie spora sumka. Wiadomo, że posiłki jedzone “na mieście” są dla nas o wiele bardziej kosztowne, niż te przygotowane samodzielnie. I chociaż wiąże się to z pewnym wysiłkiem, to gdy do pracy zabierze się cała rodzina, nie zajmie nam to dużo czasu. Oczywiście im więcej posiłków będziemy przygotowywać samodzielnie – tym nasze oszczędności będą się zwiększały. 

Urlop na który chcemy się wybrać wcale nie musi być bardzo drogi. Wystarczy tylko pomyśleć o nim odpowiednio wcześniej i “zmusić się” nieco do wysiłku w czasie jego trwania. Dzięki temu, możemy wybrać się do ciekawych miejsc bez rujnowania domowego budżetu. 

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.