piątek, 09.12.2022

Pożyczka na dowód – gdzie jej szukać

Każdy z nas szuka różnego rodzaju usprawnień, które mają ułatwić nasze życie. Nie inaczej jest w przypadku zaciągania pożyczek. Najlepsze dla nas są takie, które nie wymagają od nas zbyt dużych formalności. Dlatego coraz częściej szukamy informacji o pożyczkach na dowód. Można je uzyskać właśnie bez zbędnych formalności, bardzo szybko i co ważne bez wychodzenia z domu. 

Gdzie możemy znaleźć pożyczki na dowód? Musimy je szukać w sieci internetowej. Są one oferowane przez firmy pożyczkowe, które kilkanaście lat temu pojawiły się w naszym kraju. Aby pożyczyć w nich pieniądze, wystarczy spokojnie usiąść na kanapie i postępować według wytycznych. Pierwszym etapem związanym z uzyskaniem takiej pożyczki jest rejestracja w bazach danych firmy. Podajemy wtedy dane, znajdujące się w naszym dowodzie osobistym. To właśnie min stąd wzięła się nazwa pożyczka na dowód. Albowiem oprócz tych danych, nie są wymagane żadne inne dokumenty. Nie musimy przesyłać zaświadczeń o naszych dochodach czy odcina emerytury. Oprócz danych osobowych musimy podać także nasz numer telefonu, adres email i numer konta w banku. To właśnie za pomocą konta potwierdzimy dane, podane w czasie rejestracji. W tym celu wykonujemy przelew weryfikacyjny z naszego rachunku. Firma pożyczkowa może porównać podane dane z informacjami jakie dostarczy przelew. Jeśli są one takie same – zostaniemy zweryfikowani pozytywnie. 

Dalsza procedura jest już prosta i szybka. Podajemy ile chcemy pożyczyć, po jakim czasie chcemy ją oddać i potwierdzamy naszą prośbę. Firma pożyczkowa szybko rozpatruje nasz wniosek i w przypadku pozytywnej decyzji, przelewa nam pieniądze na konto. I w taki oto sposób pożyczka na dowód pomaga nam w “podratowaniu” naszego domowego budżetu. 

Jak więc widać, na pierwszy rzut oka pożyczka na dowód jest idealnym produktem, z którego powinien korzystać każdy, kto potrzebuje pieniędzy. Ale mają one niestety też i swoje wady. Po pierwsze zwykle są one udzielane na 30-45 dni. Nie jest to więc długi okres czasu na spłatę zadłużenia. Po drugie, pożyczki na dowód są stosunkowo drogie. Zwłaszcza jeśli porównamy je pożyczkami i kredytami oferowanymi przez banki. Dlatego też musimy dobrze zastanowić się, czy stać nas na taką pożyczkę, zanim popadniemy w finansowe tarapaty. Oczywiście nie każdy musi mieć problem z ich spłata i większość ludzi oddaje pieniądze na czas. Jednakże w dosyć istotny sposób pożyczki na dowód obciążają nasz domowy budżet.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.