poniedziałek, 29.11.2021

Pożyczka na dowód – gdzie jej szukać

Każdy z nas szuka różnego rodzaju usprawnień, które mają ułatwić nasze życie. Nie inaczej jest w przypadku zaciągania pożyczek. Najlepsze dla nas są takie, które nie wymagają od nas zbyt dużych formalności. Dlatego coraz częściej szukamy informacji o pożyczkach na dowód. Można je uzyskać właśnie bez zbędnych formalności, bardzo szybko i co ważne bez wychodzenia z domu. 

Gdzie możemy znaleźć pożyczki na dowód? Musimy je szukać w sieci internetowej. Są one oferowane przez firmy pożyczkowe, które kilkanaście lat temu pojawiły się w naszym kraju. Aby pożyczyć w nich pieniądze, wystarczy spokojnie usiąść na kanapie i postępować według wytycznych. Pierwszym etapem związanym z uzyskaniem takiej pożyczki jest rejestracja w bazach danych firmy. Podajemy wtedy dane, znajdujące się w naszym dowodzie osobistym. To właśnie min stąd wzięła się nazwa pożyczka na dowód. Albowiem oprócz tych danych, nie są wymagane żadne inne dokumenty. Nie musimy przesyłać zaświadczeń o naszych dochodach czy odcina emerytury. Oprócz danych osobowych musimy podać także nasz numer telefonu, adres email i numer konta w banku. To właśnie za pomocą konta potwierdzimy dane, podane w czasie rejestracji. W tym celu wykonujemy przelew weryfikacyjny z naszego rachunku. Firma pożyczkowa może porównać podane dane z informacjami jakie dostarczy przelew. Jeśli są one takie same – zostaniemy zweryfikowani pozytywnie. 

Dalsza procedura jest już prosta i szybka. Podajemy ile chcemy pożyczyć, po jakim czasie chcemy ją oddać i potwierdzamy naszą prośbę. Firma pożyczkowa szybko rozpatruje nasz wniosek i w przypadku pozytywnej decyzji, przelewa nam pieniądze na konto. I w taki oto sposób pożyczka na dowód pomaga nam w “podratowaniu” naszego domowego budżetu. 

Jak więc widać, na pierwszy rzut oka pożyczka na dowód jest idealnym produktem, z którego powinien korzystać każdy, kto potrzebuje pieniędzy. Ale mają one niestety też i swoje wady. Po pierwsze zwykle są one udzielane na 30-45 dni. Nie jest to więc długi okres czasu na spłatę zadłużenia. Po drugie, pożyczki na dowód są stosunkowo drogie. Zwłaszcza jeśli porównamy je pożyczkami i kredytami oferowanymi przez banki. Dlatego też musimy dobrze zastanowić się, czy stać nas na taką pożyczkę, zanim popadniemy w finansowe tarapaty. Oczywiście nie każdy musi mieć problem z ich spłata i większość ludzi oddaje pieniądze na czas. Jednakże w dosyć istotny sposób pożyczki na dowód obciążają nasz domowy budżet.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.