wtorek, 18.05.2021

Gdzie szukać pożyczki bez zdolności kredytowej

Jaka jest przyczyna odmowy pożyczek w bankach? Otóż jak twierdzą osoby, które o takie pożyczki wnioskują, jest to brak zdolności kredytowej. Banki przykładają do niej ogromną uwagę i jest to podstawowy warunek by pożyczyć w nich pieniądze. Badając ją, banki sprawdzają czy mamy odpowiednie dochody, by terminowo regulować nasze zobowiązania. Jeżeli nie – możemy o pożyczce zapomnieć. Oczywiście każdy bank w indywidualny sposób wylicza zdolność kredytową i fakt, że nie otrzymaliśmy pożyczki w jednym banku, wcale nie oznacza, że nie dostaniemy jej w innym. Dlatego warto po odmowie udać się do innego banku z wnioskiem i spróbować szczęścia ponownie. Albo mamy jeszcze inne rozwiązanie. Możemy szukać pożyczki bez zdolności kredytowej.

Wbrew pozorom, pożyczka bez zdolności kredytowej nie jest trudna do uzyskania. I to bez względu na kwotę którą chcemy pożyczyć. Przy stosunkowo niewielkich pożyczkach – od 500 zł do 10 000 zł – możemy znaleźć całą masę ofert firm pożyczkowych, które proponują nam chwilówki czy pożyczki ratalne. A przy kwotach wyższych, jest pożyczka pod zastaw której górna granica jest praktycznie nieograniczona. Wydaje się więc, że nie ma żadnej trudności w uzyskaniu pożyczki bez zdolności kredytowej. I teoretycznie tak jest. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że oprócz niewątpliwej zalety jaką jest pominięcie przez pożyczkodawcę badania zdolności kredytowej, produkt ten ma swoje wady.

Przede wszystkim jest nią koszt takiej pożyczki. Jest on bowiem o wiele wyższy niż w przypadku pożyczek bankowych. Dlaczego? Wszystko przez ryzyko kredytowe. Osoba lub instytucja która nie bada zdolności kredytowej ryzykuje o wiele bardziej niż bank, który zdolność wylicza. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że pożyczka taka będzie spłacana z opóźnieniem lub że nie będzie spłacana wcale. A więc dzięki podwyższonym kosztom, pożyczkodawca minimalizuje swoje ewentualne straty.

Inną wadą, która dotyczy pożyczek pod zastaw jest wartość zabezpieczenia, które wymagają od wnioskodawców osoby i firmy, które oferują ten produkt. Często wartość ta musi być dwa razy wyższa, niż kwota pożyczki. Dla przykładu jeżeli chcemy pożyczyć 100 000 zł, wartość zabezpieczenia często musi wahać się w granicach 200 000 zł. Zwykle zabezpieczeniem jest w takim przypadku nieruchomość, czasem samochód, złoto, srebro lub biżuteria. Oczywiście łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdy pożyczkobiorca ma problemy ze spłatą długu. W takim przypadku może on stracić dom, mieszkanie czy samochód, gdyż pożyczkodawca będzie miał je prawo przejąć. Dlatego należy dobrze się zastanowić, zanim o także pożyczkę będziemy się starać.

Można się zastanawiać, dlaczego są osoby które pomimo tych wad ubiegają się o pożyczki bez wyliczania zdolności kredytowej. Są to przede wszystkim ci, nie dostaną z powodu braku zdolności kredytowej pożyczki w banku. Często są to osoby pracujące “na czarno”, mające niestabilne dochody, pracujący poza granicami naszego kraju itp. Nie mogą one potwierdzić swoich dochodów, w związku z czym ich wnioski w bankach są odrzucane. Korzystając z pożyczki bez badania zdolności kredytowej, mogą pożyczyć pieniądze, by zrealizować zamierzony cel.

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.