czwartek, 23.01.2020

Czy istnieją pożyczki bez BIK

Banki mają kilka sposobów by zminimalizować ryzyko kredytowe. Jednym z nich jest sprawdzanie swoich klientów w bazach prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Dzięki temu mogą dowiedzieć się czy osoby składające wniosek o kredyt lub pożyczkę mają jakieś zadłużenie, czy swoje zobowiązania spłacają na czas, czy są poręczycielami innych kredytów itp. Dzięki tym uzyskanym informacjom, banki mogą podjąć decyzję o przyznaniu kredytu z większą rozwagą i bezpieczeństwem. Jak łatwo się domyśleć, taka sytuacja nie jest zbyt korzystna dla tych osób, które nie mają najlepszej historii kredytowej. Albowiem istnieje małe prawdopodobieństwo że dostaną one kolejny kredyt, a jeśli już, to będzie on musiał być bardzo dobrze zabezpieczony lub będzie o wiele droższy. Czy w związku z tym bez dobrej historii kredytowej nie mamy szans na pożyczenie pieniędzy? Na całe szczęście nie. Albowiem w naszym kraju działa wiele firm pożyczkowych, które nie sprawdzają rejestrów BIK.

Gdy firmy pożyczkowe pojawiły się w naszym kraju, starały się jak najszybciej pozyskać dużą ilość klientów. W związku z tym nie sprawdzały one baz danych dłużników i udzielały pożyczek wszystkim. Oczywiście wiele osób nie spłacało udzielonych pożyczek i często właśnie były to osoby, które miały złą historię w BIK. Firmy pożyczkowe zaczęły więc sprawdzać bazy dłużników, w tym bazy Biura Informacji Kredytowej. Oczywiście spadła ilość przydzielanych pożyczek, jednakże znacznie podniosła się “spłacalność” pożyczek. Dla wielu klientów nie była to dobra wiadomość. Jednakże w dalszym ciągu są firmy pożyczkowe w których ofercie znajdują się pożyczki bez BIK. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczki te są droższe w porównaniu do oferty firm, które sprawdzają rejestry BIK.

Podsumowując, nie mamy szans na skorzystanie z pożyczki bez BIK, jeśli będziemy składać wniosek do banku. Instytucje te mają obowiązek analizy danych klientów min. poprzez sprawdzanie ich rejestrów w BIK. Natomiast mamy szansę na pożyczkę bez BIK, jeśli poszukamy firmy pożyczkowej, która ma ją w swojej ofercie. Oczywiście pożyczka bez BIK jest możliwa także gdy pożyczamy pieniądze od osób prywatnych czy też w serwisach oferujących pożyczki społecznościowe. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że są one droższe, gdyż dla osób czy firm je udzielających mają większe ryzyko.

Ostatnio dodane artykuły przez Marcin (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.