niedziela, 11.04.2021

Co to pożyczka lombardowa

Lombardy kojarzą nam się bardzo często z miejscami, w których osoby potrzebujące gotówkę, zostawiają różnego rodzaju przedmioty, a w zamian za nie otrzymują gotówkę. Jednakże nie wszyscy  zdają sobie sprawę z tego, że w lombardach można także pieniądze pożyczyć. Większość z nich oferuje bowiem pożyczki lombardowe, które dają nam możliwość szybkiego pożyczenia pieniędzy.

Uzyskanie pożyczki w lombardzie jest bardzo proste i nieskomplikowane. Lombard nie będzie sprawdzał naszych przychodów czy też historii kredytowej. Ale w zamian za to będzie oczekiwał czegoś, co zabezpieczy pożyczkę. Jest to tzw zastaw. Może nim być praktycznie wszystko, co pochodzi z legalnego źródła i czego jesteśmy właścicielami. Do lombardu możemy więc przynieść biżuterie, meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, ubrania, torebki, antyki, buty itd. Lombardy przyjmują też jako zastaw pojazdy, zegarki, a nawet nieruchomości. Gdy zgłosimy się do pracownika lombardu z jakimś przedmiotem, zostanie on przez niego wyceniony. I to będzie podstawa do określenia kwoty jaką możemy pożyczyć. Oczywiście nie dostaniemy pożyczki w wysokości równej wartości zabezpieczenia. Zazwyczaj lombardy udzielają pożyczek do wysokości 50% wartości zastawu. Jeśli więc potrzebujemy pożyczyć większą kwotę, może się zdarzyć że będziemy musieli przynieść kilka przedmiotów na zastaw. Jeżeli obydwie strony zaakceptują warunki pożyczki, zostanie podpisana krótka umowa i pieniądze zostaną wypłacone. Na spłatę zadłużenia mamy zazwyczaj 30 dni, jednakże jest to sprawa indywidualna i wszystko zależy od naszych ustaleń z lombardem. Jeżeli po upływie określonego w umowie terminu nie oddamy pieniędzy, przedmioty które przyjęliśmy jako zastaw stają się własnością lombardu. Możemy też po uiszczeniu stosownej opłaty przedłużyć termin spłaty – oczywiście jeśli lombard się na to zgodzi. Jeżeli oddamy pieniądze na czas – lombard wydaje nam nasz zastaw, a my płacimy prowizję za udzielenie pożyczki.

Pożyczka lombardowa to doskonały sposób na pozyskanie szybkich pieniędzy bez zbędnych formalności. Musimy jednak pamiętać, że w momencie gdy nie spłacimy długu, jest to pożyczka bardzo droga. A wszystko przez maksymalną wysokość pożyczki w stosunku do wartości zastawianych przedmiotów. Możemy dużo stracić, jeśli nie oddamy pożyczki w terminie podanym w umowie. Ale jeśli chodzi o formalności – jest to bardzo korzystna oferta. Zazwyczaj także prowizja jaką płacimy za udzielenie pożyczki nie jest zbyt wysoka – zwłaszcza w dużych i renomowanych lombardach. Na pewno sporym plusem jest tu fakt, że jako zastaw możemy przynieść przeróżne przedmioty i praktycznie zawsze będą one zaakceptowane. Dlatego jeśli potrzebujemy szybko pożyczyć pieniądze, zastanówmy się czy pożyczka lombardowa nie będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Oczywiście pod warunkiem, że oddamy dług na czas, aby nie stracić zastawianego przedmiotu.

1 thought on “Co to pożyczka lombardowa

  1. Pożyczka lombardowa to chyba dla desperatów tylko jest. Koszty ogromne, zwłaszcza jesli nie oddamy pieniędzy na czas. Z tego co się orientuje, większość lombardów pożycza maksymalnie 50% wartości zostawianej rzeczy, więc jest to dla nich duzy zysk, a dla ich klientów zwyczajna strata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.