sobota, 28.05.2022

Konto osobiste – za co banki pobierają opłaty?

Posiadacze rachunków w banku już przyzwyczaili się do tego, że w związku z jego prowadzeniem musimy ponosić jakieś koszty. Chyba że korzystamy z konta darmowego, które każdy bank musi proponować swoim klientom. Ale wtedy nie mamy zbyt dużego pola manewru jeśli chodzi o usługi bankowe. Oczywiście są banki, które nie pobierają od nas pieniędzy za  podstawowe produkty z których korzystamy, ale nie ma ich aż tak wiele. Zazwyczaj i tak jakieś pieniądze w banku musimy zostawić. Zastanówmy się, z jakimi opłatami w bankach musimy się liczyć w związku z prowadzeniem konta bankowych.

 

  1. Opłata za prowadzenie rachunku – comiesięczny koszt, jaki musimy ponosić w związku z prowadzeniem rachunku. Na szczęście coraz więcej banków rezygnuje z tej opłaty.
  2. Opłata za kartę debetową – opłata jaką musimy ponosić w związku z wydaniem i użytkowaniem, karty debetowej. Wiele banków rezygnuje z tej opłaty, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonamy za pomocą karty odpowiednia ilość transakcji.
  3. Opłata za wypłatę pieniędzy z bankomatów – zwykle banki oferują nam darmowe wypłaty tylko z własnych bankomatów. W przypadku bankomatów innych banków, musimy płacić prowizję.
  4. Opłata za przelewy – koszty związane z wykonywaniem przelewów. Jeśli korzystamy z bankowości internetowej lub mobilnej, zazwyczaj jesteśmy zwolnieni z tej opłaty. Koszty mogą być naliczane gdy zlecamy przelew w banku.
  5. Opłaty za powiadomienia SMS – banki mogą naliczać nam opłaty gdy zdecydujemy się na powiadomienia SMS w związku z przeprowadzonymi transakcjami.
  6. Opłata za wypłatę gotówki w kasie banku – banki mogą pobierać opłatę za wypłatę gotówki z bankomatu. Jednak czasem 2-3 pierwsze wypłaty w miesiącu są bez opłat.
  7. Opłata za stałe zlecenia – bank może pobierać opłaty za złożone przez nas stałe zlecenia.

 

Wymienione wcześniej opłaty, nie są wszystkimi jakie bank może od nas pobierać w związku z prowadzeniem naszego konta. Dlatego zanim zdecydujemy się w jakim banku otworzymy nasz rachunek, zapoznajmy się z pełna tabelą opłat lub prześwietlmy oferty w rankingach kont (np. https://najlepszebanki.com/ranking-kont-osobistych) aby później nie być zaskoczony, że musimy za jakieś czynności bankowe płacić.

Newtrader.pl
Ostatnio dodane artykuły przez Newtrader.pl (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.