poniedziałek, 27.09.2021

Do czego służy konto walutowe

Praktycznie każdy z nas posiada konto w banku. To właśnie na nasz rachunek wpływa nasza wypłata za pracę, emerytura czy też renta. Ponieważ w naszym kraju środkami płatniczymi są złotówki, to właśnie w tej walucie prowadzone są najczęściej nasze ROR-y. Jednakże banki dają nam też możliwość założenia sobie konta walutowego. Działa ono na zupełnie takich samych zasadach jak rachunek w złotówkach, ale możemy gromadzić na nim inną walutę. Zastanówmy się więc do czego może nam służyć konto walutowe.

Zacznijmy od tego, że nie każdy bank oferuje nam konto walutowe. Ale jeśli chcemy takowe założyć, możemy spokojnie znaleźć bank, który będzie miał dla nas odpowiednia ofertę. Dzięki temu możemy założyć konto w EURO, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich czy frankach szwajcarskich. Oczywiście w poszczególnych bankach szczegóły, a zwłaszcza opłaty związane z prowadzeniem konta mogą się różnić. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na konkretną placówkę, musimy dokładnie zapoznać się z ofertą i wybrać ten bank, który ma dla nas najlepsze warunki. Oczywiście dużo będzie zależało tu od tego, do czego ma nam służyć konto walutowe. A najczęściej zakładamy je gdy:

– robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych,

– często spędzamy urlop poza naszym krajem,

– spłacamy kredyt w obcej walucie,

– studiujemy za granicą,

– chcemy trzymać obcą walutę w banku,

– otrzymujemy stałe wpływy z zagranicy (wypłata, emerytura, renta itp.).

I teraz w zależności co jest dla nas priorytetem powinniśmy szukać najlepszej oferty. Jeśli robimy dużo płatności do zagranicznych sklepów, powinniśmy szukać banku który nie pobiera prowizji za przelewy. Jeśli trzymamy na rachunku dużo środków, znajdźmy bank który zapewni nam możliwość zakładania lokat w obcej walucie. Jeśli dużo podróżujemy, najlepszy będzie dla nas bank który da nam możliwość korzystania z bankomatów poza Polską za darmo. I tak można by jeszcze długo wymieniać, gdyż dla każdego z nas co innego będzie głównym priorytetem.

Konto walutowe może być dla nas ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza gdy dobrze zapoznamy się z ofertą banków i wybierzemy optymalną dla nas ofertę. Dzięki niej będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, czasu, a nasze życie stanie się nieco łatwiejsze. Dlatego jeśli mamy coś wspólnego z obcymi walutami, porównajmy oferty bankowe z nimi związane i wybierzmy tę, która będzie dla nas idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj link do swojej strony w zamian za wartościowy komentarz dzięki usłudze CommentLuv.